SÖZERİ; “İLAHİ ADALET YERİNİ BULDU”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Erkan Sözeri, stratejik bir karşılaşma oynadıklarını söyledi. “Belki de mağlup olabilirdik” diyen deneyimli hoca, “ Burak Çalık’ın kaçırdığı bir pozisyon vardı. Belki mağlup olabilirdik. Ama mağlubiyeti hak ettiğimizi bugün düşünmüyorum, her halde ilahi adalet yerini buldu diye düşünüyorum” dedi.

SÖZERİ; “İLAHİ ADALET YERİNİ BULDU”

“Adına yakışan bir tribün gösterisi ve adına yakışan sahada da bir müsabaka vardı” diyen Sözeri, “ Futbolun bütün güzellikleri vardı.  Sadece gol eksikti. Özellikle ilk yarıda biz lider gibi oynadık. Şampiyonluğa oynayan bir takım hüviyetindeydik. Çok sayıda pozisyonumuz var, 5-6 tane yüzde 100 gol pozisyonumuz var. İlk yarı maçı koparabilecek pozisyonlar bulduk ama maalesef değerlendiremedik. Beklide sezonun en iyi futbollarından birisini ilk yarıda oynadık” diye konuştu.

“DENİZLİSPOR HAK EDEREK GELDİĞİNİ GÖSTERDİ”

“İkinci yarıda da kötü başlamadık ama biraz dengeli gitti ve yağmur saha şartlarını ağırlaştırınca biraz daha dengeli oynamaya çalıştık” diyen Sözeri şunları söyledi:

“ Son 10-15 dakikada verdiğimiz pozisyonlar bize yakışmadı çünkü stratejik bir maç oynuyoruz ve sonuçta 5 puan önde olan biziz. Skor olarak geride değiliz, niye bu kadar risk aldık? Onu da tekrara aramızda konuşup bu analizleri yapacağız. Ama bakıldığı zamanda Denizlispor’da ismi üzerine bir takımdı. Son 6 maçının 5’ni kazanıp birini berabere bitirmişti. Bu günde mağlup olmadılar, böyle bir takım ile oynadık. Denizlispor buraya mücadelesi ile hak ederek geldiğini gösterdi. Bizde hak ederek bu liderliği aldığımızı gösterdik diye düşünüyorum. Sonuçta stratejik bir maç oynadık. Aradaki puan farkını koruduk. Bu işin sezon sonunda ikili averajı, puan farkı, gol atıp ve yemesi var ve bunlara daha sonra çok önemli olacak. Bu anlamda kazanamasak da kaybetmedik de mantığı ile yola çıkacak olursak 1 puan kötü olmadı”

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER