"SPOR TESİSİNİ, BESİHANE Mİ YAPALIM?”

Denizli 1. Amatör B Grubu takımlarından Yatağanspor, takım otobüsü olmadığı için deplasman karşılaşmalarına gidememe tehlikesiyle karşı karşıya… Öyle ki Gençlik Spor Bakanlığı’nın 1 Milyon TL harcayarak modern tesis yaptığı Yatağan’da kulüp kapanırsa vatandaşlar tesisin besihane yapılmasından korkuyor…

"SPOR TESİSİNİ, BESİHANE Mİ YAPALIM?”

Geçtiğimiz sezon 2.Amatör Küme’de şampiyon olarak 1. Amatör’e çıkmaya hak kazanan Yatağanspor’da otobüs sıkıntısı yaşanıyor. 4 yıldır otobüs ihtiyacı Serinhisar Belediyesi tarafından karşılanan Yatağanspor, bu sezon alınan kararlar sonrası otobüssüz kaldı. Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş’ın Yatağanspor’a otobüs vermeyeceğini ifade ettiği ve Kulüp Başkanı Bekir Baydan’a ‘Başınızın çaresine bakın’ dediği öğrenildi.

VATANDAŞLAR KULÜBE SAHİP ÇIKILMASINI İSTİYOR
Gençlik Spor Bakanlığının 1 Milyon TL harcayarak imrenilecek bir spor tesisi yaptığı Yatağan’a destek gelmezse, kulüp kapanma noktasına gelecek. Yatağanlı vatandaşlarda Denizli’deki kulüplerin bile imrenerek baktığı spor tesisinin kulüp kapanırsa yazık olacağını düşünüyor.

BAŞKAN BAYDAN: “ŞAHSIM ADINA BİR ŞEY İSTEMİYORUM”

Yatağanspor’da 5 yıldır başkanlık görevini üstlenen Bekir Baydan DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Spor Muhabiri İbrahim Alayont’a konuştu. 4 yıldır deplasman karşılaşmaları için Belediye tarafından kendilerine otobüs tahsis edildiğini ifade eden Başkan Baydan, “ 5 yıldır Yatağanspor’da başkanlık yapıyorum. Yıllardır Belediye Başkanı Mehmet Kobaş bize hiçbir sıkıntı çıkarmadan maddi manevi malzeme yardımı yapıyordu. Bu yıl ne hikmetse Başkan aradı ve ‘size otobüs vermeyeceğim, başınızın çaresin bakın’ dedi. Yatağan tarihiyle Denizli’nin ayrı bir değeri…  Biz Yatağan’ı temsil ediyoruz. Bu karardan ilçe ve köydeki çocuklarımız etkileniyor. Ben kendi şahsım adına bir şeyi istemiyorum” dedi.

“YARDIM VERMEYECEĞİM DEMEK KULÜBÜ KAPATIN DEMEK”
Siyasilerle görüştüğünü ifade eden Başkan Baydan, “ Denizli Milletvekilimiz Şahin Tin’le görüştüm. Kendisi şu an yurt dışında gelince onunla tekrar görüşeceğiz. Ben bu takım için cebimden her yıl bir araba parası yiyorum. 5 yıldır kendi başıma idare ediyorum. Serinhisar Belediyesi’nin bize yardım vermeyeceğim demesi kulübü kapatın demek. Kulübün malzemelerini de belediyenin önüne bırakacağım. Artık bu iş kayyuma mı gider bilemem. 45 yıllık bir kulüpten bahsediyoruz. Yatağan’ı temsil eden tek topluluğuz” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER