SPORDA SON BASKI'NIN KONUKLARI MUSTAFA ÜSTEK VE TANER ATİLLA OLDU

SPORDA SON BASKI'NIN KONUKLARI  MUSTAFA ÜSTEK VE TANER ATİLLA OLDU

DRT Denizli ekranlarında İbrahim Alayont’un hazırlayıp sunduğu Sporda Son Baskı programının bu haftaki konukları Denizlispor  Başkanı Mustafa Üstek, Başkan Yardımcısı Taner Atilla ve DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Spor Müdürü Serhat Delikara oldu. Denizlispor’un masaya yatırıldığı programında yeşil-siyahlı idareciler gündem yaratacak açıklamalarda bulundular…
Denizlispor’daki son gelişmeleri açık bir şekilde ekranda konuşan Başkan Mustafa Üstek ve Başkan Yardımcısı Taner Atilla’nın konuşmaları:

ATİLLA: “BORÇ OLSA OYUNCU BIRAKIR GİDER”
Sözleşmesi fesih edilerek takımdan gönderilen Alfred Sankoh ile ilgili spekülasyonlara son noktayı koyan Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “ Bizim Sankoh’a 65 Bin Euro borcumuz olduğunu söylüyorlar. Öyle bir borç olsa Sankoh bu sözleşmeyi fesih etmez. Sizi ortada bırakır gider, belgede vermez. Eski futbolcular gibi sizin 65 olur 600 Bin, böyle bir şey yok” dedi. Sankoh’a yapılan ödemelerin ve sözleşme fesih belgesini canlı yayında gösteren Atilla, “ Sankoh ile yıllık 160 Bin Euro anlaşmamız vardı. Zaten biz bu oyuncuya 80 Bin Euro’yu günü gününe ödedik. Ayrıca ayrıldıktan sonra tazminat davası açmasın diye 10 Bin Euro daha ödedik ve oyuncudan imzayı öyle aldık. Biz zamanında bu işlerden çok zarar gördük. Başkan Mustafa Üstek Sankoh’a 90 Bin Euro ödedi ancak bilinmeyen şeyler var. Bize gelmeden önce 39 Bin Euro daha alacağı vardı. Onu bile kapattık” diyerek spekülasyonlara son verdi.

“HOCANIN RAPORUNU BEKLİYORUZ”
Transfer ile ilgilide konuşan Denizlisporlu kurmaylar, takımda istenilen seviyeye bir türlü ulaşamayan Moritz’le ilgili şu anda herhangi bir girişimleri olmadığını belirtti. Ligin bitmesine daha 3 hafta olduğunu açıklayan Taner Atilla, “ Bizim gönül koyduğumuz futbolcuyu belki hoca takımda isteyecek. Onun için hocanın raporunu bekliyoruz. Sonrasında çalışmalar hız kazanacak” dedi ve ekledi: “ Taraftarımız gönül rahatlığıyla şunu bilsin ki gereken hamleler mutlaka yapılacak”

“BAĞIŞLARDAN KULÜBE 5 MİLYON TL GİRDİ”
Başkanlığa geldiği günden bugüne kulübe 10 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynak aktaran Başkan Mustafa Üstek, kulübün borcu azalıyor ancak, borç Üstek’e çoğalıyor sözlerine şu sözlerle açıklık getirdi. Başkan Üstek, “ Bizler Denizlispor’a para aktarıyoruz. Bunun neticesinde temlik sırasına giriyoruz. Ama ben verdiğim paraların bir kısmını zaten bağışlayacağımı söyledim. Kimsenin dikkat etmediği başka ayrıntılarda yok değil. Bizler topladığımız bağışlarla ve gelen yardımlarla bu kulübe 5 Milyon TL para soktuk. Bizim asıl hedeflediğimiz bu, bunların iadesi yok” diye konuştu.

“BORCU SIFIRLAYIP TESLİM EDERİM…”

Transfer için gereken 7.5 Milyon TL’yi bulduklarını ve sezon sonuna kadar sıkıntıları olmadığını belirten Başkan Mustafa Üstek, “ Kaynağı bulduk. 2.5 Milyon TL yönetim, 2,5 şahsım ve geri kalan 2.5 Milyon’u da Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan karşılayacak. Hiçbir sıkıntımız yok. Artık transferlere odaklanmış durumdayız” dedi. Başkan Üstek ayrıca 16 Milyon TL borcu olan Denizlispor’a,  destek verilmesi halinde borcu sıfırlayacağını açıkladı. Üstek, “ Denizlili işadamları, sanayicisi, sivil toplum kuruluşları toplansınlar 10 Milyon TL yardım yapsınlar. Ben söz veriyorum bu borcu sıfırlayıp kulübü teslim edeceğim” diyerek iddialı açıklamalarda bulundu.

“EN AZ 2 YABANCI ALACAĞIZ”
Gelecek yıl mutlaka hedefi olan bir takım olacağız diyen Başkan Üstek, “ Kesinlikle zirveye oynayacağız. En az 2 tane yabancı oyuncu alacağız. Ama şu anda isim havuzunda çok fazla isim var. Takımımıza ve teknik direktörümüz Reha Erginer’den oldukça memnunum. Özellikle hocamız çok çalışkan ve prensipleri olan bir isim. Kendisiyle sözleşmemizde 2 yıllık, uzun süreli çalışmak istiyoruz. Kalben söylüyorum, kimsenin şüphesi olmasın” dedi.  Atilla’da Sivasspor’dan eski oyuncuları Leandrinho ile görüştüklerini ancak sonraki süreçte ortak karar alarak vazgeçtiklerini belirtti.

“YASİN ART NİYETLİ DEĞİL, ATAKAN İLE UZATACAĞIZ”
Takım içinde kötü performans gösteren ve gol yollarında bu sezon etkisiz kalan Yasin Ozan hakkında da konuşan Başkan Üstek, “ Yasin Ozan’dan çok büyük beklentilerimiz vardı. Kendisi çok iyi niyetli çocuk ancak şanssız gidiyor. Kesinlikle art niyetli değil, sezon öncesi 15 gol atması durumunda belli bir prim alacaktı. İyi ki yazmamışız. Olmadı mı olmuyor” diye konuştu. Ayrıca sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Atakan Üner’in babası ile görüşeceklerini belirten Başkan Üstek, kendisi ile yeni sözleşme imzalayacaklarını belirtti.

 

İBRAHİM ALAYONT

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211