Sporun duayenleri 2019 yılını '90+'da değerlendirdi

DRT Denizli bu yılbaşında da damgasını vurdu. Kurumun yayın klasiği olan ‘90+’ programı ‘DRT Denizli’nin Geleneksel Yılbaşı Özel Programı’ 2 saat yer aldı. Denizli’de spor camiasının önde gelen isimleri 2019 yılını değerlendirdi ve 2020 yılına dair beklentiler masaya yatırıldı.

Sporun duayenleri 2019 yılını '90+'da değerlendirdi

90+ ‘DRT Denizli’nin Geleneksel Yılbaşı Özel Programı’nda Denizli’nin önde gelen spor adamlarını ağırladı. Türkiye Mobilya Sektörü’nün önde gelen “üretim, mağazacılık ve online alışveriş kuruluşlarından” Kargılı Mobilya Denizli Şubesi’nden gerçekleştirilen canlı yayına Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, Denizlispor Başkan Yardımcısı Engin Şahin, Kızılcabölükspor Basın Sözcüsü Ahmet İlem, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, Pamukkale Belediye Spor Kulübü Başkanı Birol Konak ve Gençlik ve Spor Şube Müdürü Süleyman Akbulut katıldı. Spor adamları 2019’u değerlendirdi ve 2020 beklentilerini anlattı.

ŞAHİN: “HEDEFİMİZ BORÇSUZ BİR DENİZLİSPOR”

Denizlispor Başkan Yardımcısı Engin Şahin, 2019 yılının kendileri için rüya gibi geçtiğini söyledi. 9 yıl sonra Süper Lige çıkmayı başardıklarını ifade eden Şahin, “ Zor şartlar altında şampiyonluk ipini göğüsledik. 9 yıl sonra Süper Lige çıkmayı başardık. 2019 unutulmaz bir sezon oldu. 2020’de de en iyisini yapmak için çalışacağız. Hedefimiz Süper Lig’de kalıcı olan ve borçsuz bir Denizlispor” dedi.

İBANOĞLU: “GENÇLİKLE İLGİLİ MİSYONUMUZ VAR”

2019’un Denizli adına çok iyi geçtiğini ifade eden Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, “ 2019’da takım sporları ve ferdi sporlarda büyük başarılar elde ettik. Ulusal ve uluslararası alanlarda elde ettiğimiz dereceler bizleri fazlasıyla mutlu etti. Milli Takım havuzunda 92 sporcumuz var. Buda temsiliyet açısından çok önemli. Önümüzde 2020 Tokyo Olimpiyatları var. Bunlar bizim için çok önemli. Denizlili sporcuları iyi yerlerde görmek istiyoruz. Gençlikle ilgili misyonumuz var. Sadece sportif anlamda değil, gençlik merkezleri ve kredi yurtlar var. İlimizde 9-29 yaş arası 350 Bin nüfus var. Buda yüzde 35 yapıyor. Ana hedefimiz gençlerimize ulaşabilmek. Umarım 2020’de de spor faaliyetleri başta olmak üzere her alanda güzelliklere şahitlik ederiz” ifadelerini kullandı.

CEŞEN: “HEDEFİMİZ KULÜP SAYISINI ARTIRMAK”

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, “2019’da gençlerimize spor yaptırmak için büyük uğraşlar verdik. 2019’da bunun meyvelerini de aldık. 2020’de de bu başarılar daha da büyüyerek devam edecek. Denizli’de 137 kulübümüz var. Asıl hedefimiz kulüp sayısını artırmak ve sporcu yetiştirmek. Bu alanda da Türkiye’de ilk 5’teyiz. Amacımız zirvede yer almak” dedi. “Gençler geleceğimiz” diyen Başkan Ceşen, “ Madde kullanımı 10 yaşına kadar indi. Bizim hedefimiz spor yaptırmak. Gençlere sahip çıkmalıyız. Genç bir nüfusa sahibiz. Bunu değerlendirmemiz gerekiyor ve üzerimize düşeni yapmak lazım. Denizli olunca başarı ve hedef olmazsa olmaz. Sporu seven başkanlarımız var. Onların verdiği desteklerle 2020’de daha da iyi olacağız” diye konuştu.

DEVECİLER: “BU SEZON HEDEFİMİZ SÜPER LİG”

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in Başkanı Veli Deveciler, 2019’da elde ettikleri başarıları 2020’de de sürdüreceklerini söyledi. Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluğu hedeflediklerini belirten Deveciler, “Denizli’de basketbola büyük ilgi var. Buradaki potansiyeli sadece biz değil Türkiye’deki herkes söylüyor. Maçlarımıza Denizli halkı büyük ilgi gösteriyor. Bizde teslim aldığımız bayrağı en üste çıkarmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bu sezon hedefimiz Süper Lig. Bunun için maddi manevi üzerimize düşen ne ise bunu yapacağız. 2019’da tüm Türkiye’ye ismimizi duyurmuştuk. 2020’de de bunu tekrarlamak istiyoruz. Yeni yıldan beklentilerimiz çok yüksek” diye konuştu.

İLEM: “TÜRKİYE’DE TEKİZ…”

Kızılcabölükspor Basın Sözcüsü Ahmet İlem, “ 2020’de bambaşka bir Kızılcabölükspor olacak. Hedefimiz play-off… 3 puanlık sistemde her şey olabilir. Yıllardır istikrarlı bir şekilde devam ediyoruz. 2 kez finalde kaybettik. Türkiye’de bizim gibi bir takım yok. Mahalle takımı olmamız sürekli gündemde. Güzel işler yapmak için çalışıyoruz. 2020’de taraftarlarımızı tribünlere bekliyoruz. Özlenen Mekik, geri gelecek” dedi.

KONAK: “ÇALIŞMALARIMIZ ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Pamukkale Belediye Spor Kulübü Başkanı Birol Konak’ta 2019’u geride bırakırken yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2019’da iki yarışmacı takım kurduklarını kaydeden Konak, “ 3. Lig’de mücadele eden Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız var. Bunun yanına da Kadın Voleybol Takımı’nı da faaliyete geçirdik ve 2. Lig yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Farklı ve alternatif sporlarla ilgili çalışmalarımız artarak devam ediyor. Talepler çok fazla. Aileler bizimle iletişime geçiyor. Altyapı için okullarla iletişim halindeyiz. Sadece futbola endeksli bir şehir olmayalım. Basketbolda başarı var, futbolda başarı var. Voleybolda bizler çalışıyoruz. Bireysel anlamda gençlerimize yol açmak istiyoruz. 2020’de de umuyorum ki spor alanında büyük başarılar kazanacağız. Mutlu ve huzurlu bir yıl olmasını temenni ediyorum ” ifadelerini kullandı.

AKBULUT: “13 BRANŞTA YARIŞMALARA KATILIYORUZ”

Gençlik ve Spor Şube Müdürü Süleyman Akbulut, “ 2019 durmadığımız, duraksamadığımız bir yıl oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak 13 branşta yarışmalara katılıyoruz. Bireysel ve takım sporlarında ciddi başarılar elde ettik. 2020’de hedefimiz daha iyilerine ulaşmak. Belli bir yaş kategorisine kadar çalışmalar yapıyoruz. İlgi çok fazla… Denizli’nin her ilçesine gidiyoruz. Köy, kasaba her yerden gençlerimize uzanıyoruz. Ücretsiz kayak kursları veriyoruz. Denizli Kayak Merkezi’nde eğitimler sürekli veriliyor. Açıkçası aileler Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu kurslara büyük önem veriyor. Çocuklarımızın başarısı bize güç veriyor. Bazen evimize bile gidemiyoruz. 2020 yılında da gençlerimize destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER