'SULTAN' FATİH: 'HEP BİRLİKTE OLURSAK BAŞARIRIZ'

'SULTAN' FATİH: 'HEP BİRLİKTE OLURSAK BAŞARIRIZ'

Denizlispor zor bir dönemeçte, en yakın rakibiyle arasında 7 puan fark var. Dahası çok zorlu maçlar Horoz’u bekliyor. Artık dümende Karadeniz’in, Trabzon’un asi çocuğu Fatih ‘Sultan’ Tekke olacak. Fatih ve ordusu, Ya Denizli’yi ligde tutup zor olanı yapacak. Ya da koskaca Denizlispor’un 2. Lig’in yolunu tutacak…

Denizlispor’un yeni teknik direktörü Fatih Tekke, Haluk Ulusoy Tesisleri’nde basının karşısına geçti. Genç teknik adam, yeşil-siyahlıların kadrosunun TFF. 1. Lig için yeterli olduğunu savundu ve yönetim, futbolcu, teknik ekip, şehir ve camia hep birlikte çok çalışmaları gerektiğini belirtti.

Denizlispor’da Reha Erginer’in yerine takımın başına getirilen Fatih Tekke, Haluk Ulusoy Tesisleri’nde önemli açıklamalarda bulundu. Denizlispor’un büyük bir camia olduğunu ifade eden Tekke, “ Burada bulunmamın sebebi kadro kalitesine inandığım için. İyi bir kadroya sahibiz” dedi.

ZORLUKLARI SEVEN BİR HOCAYIM
Takımın beraber hareket edememe ve duyguyla oynayamama sıkıntısı var diyen Denizlispor Teknik Direktörü Fatih Tekke, “ Bazı sorunlarımız var ve bunları hemen çözmemiz gerekiyor. Ligin boyu da daralıyor. 1.5 aylık süreçte 7 karşılaşmaya çıkacağız. Çok fazla zamanımız yok. Benim burada olma sebebimde açık ve net. Zorlukları seven bir hocayım. Bu takımla ve şehirle birlikte Allah nasip ederse güzel günler göreceğiz” ifadelerini kullandı.

BİR BÜTÜN HALİNDE HAREKET ETMEMİZ GEREKİYOR
“Denizlispor’un kadrosu bu ligde herkesle boş ölçüşecek boyutta” diyen Tekke, “ Kadromuzun bu lig için yeterli olduğunu düşünüyorum. Ama bunu eylemden söylemlere geçirmemiz gerekiyor. Bir bütün halinde hareket etmemiz lazım. Takımım, yönetim, şehir ve şehrin önde gelenleri, hep birlikte olursak başarırız” dedi.

NEREDE OYNARSAK OYNAYALIM HEDEFİMİZ KAZANMAK OLACAK
Oynayacağımız her maç bizim için çok önemli diyerek sözlerine devam eden Tekke, “ 13 karşılaşmamız var ve fazla maç kazanmamız gerekiyor. Biz Denizlispor olarak nerede oynarsak oynayalım hedefimiz kazanmak olacak. Hücum hattımız çok değerli isimlerden oluşuyor. Savunmada zaaflarımız var onları öncelikte düzeltmemiz gerekiyor. Dolayısıyla 3-5 maç değil, ilk hedefimiz Giresun’dan puanla dönmek” ifadelerini kullandı.

BU LİGDE HERKES HERKESİ YENEBİLİYOR
Ligde kalma barajının yüksek olabileceğini söyleyen Tekke, “ Gaziantepspor’un durumunu göz önünde bulundurursak bu sene baraj yüksek olabilir. Ancak bu ligde herkes herkesi yenebiliyor. Bildiğiniz gibi malum sıkıntısı olan 2 takımı çıkartırsak, her takım güçlü. Oyuncularıma da bunları söyleyeceğim. İşimiz zor mu evet. Ama elimizdeki kadro 13’te 13 yapabilir mi? Evet. Futbol böyle bir oyun. Önceki çalıştığım takımlarda da böyleydi. Burada da öyle olacak. İnandığımız doğruları yapacağız” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER