SÜPER AMATÖR LİGE 1 HAFTA ARA VERİLDİ

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Denizli Süper Amatör Lig’de müsabakalara 1 hafta ara verildiğini açıkladı.

SÜPER AMATÖR LİGE 1 HAFTA ARA VERİLDİ

Denizli spor camiası Sarayköysporlu Ekundayo Ebenezer Nawoyeka’yı unutamıyor. Geçtiğimiz hafta takımının Yeşilköyspor ile oynadığı maçın 35. dakikasında kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yuman Ekundayo için Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bu hafta Süper Amatör Ligi’nde maç oynanamayacağını açıkladı. 10-11 Kasım tarihlerinde oynanacak olan karşılaşmaların 17-18 Kasım tarihlerinde oynanacağı belirtildi.

LİGLERDE BANT TAKILACAK

Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu devam eden liglerde 10-11 Kasım tarihlerinde yapılacak olan maçlarda 1 dakikalık saygı duruşu ve siyah bant takılmasını kararlaştırıldı. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Hayatını kaybeden futbolcumuza Allah’tan rahmet, spor camiasına da başsağlığı diliyorum” dedi.

SÜPER LİG KAYDIRILACAK

Oyuncusunu kaybeden Sarayköyspor’un bu hafta sonunda oynanacak olan Bağbaşı Zeytinköyspor maçının ileri bir tarihe ertelenmesi talebini görüşen Denizli ASKF yönetimi, amatör spor camiasının Ekundayo Ebenezer Nawoyeka olayından olumsuz etkilenmesini de göz önüne alarak, 10-11 Kasım tarihlerinde oynanması gereken Denizli Süper Amatör Lig müsabakalarına 1 hafta ara verilmesini kararlaştırdı. Buna göre 10-11 Kasım tarihinde bu ligde oynanması gereken müsabakalar bir hafta kaydırılarak 17-18 Kasım tarihinde yapılacak. Ayrıca, Ekundayo Ebenezer Nawoyeka’nın kalp krizi geçirmesi nedeniyle tatil edilen Yeşilköyspor – Sarayköyspor müsabakası da 21 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 14.30’da kaldığı dakikadan itibaren oynanması kararlaştırıldı.

 CEŞEN: “ALLAH’TAN RAHMET DİLERİM”

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, Ekundayo Ebenezer Nawoyeka’yı kaybetmenin üzüntüsünü camia olarak yaşadıklarını ifade etti. “Futbol emekçisi kardeşimiz hayatını üzücü bir şekilde kaybetti” diyen Ceşen, “3 yıldır Türkiye’de olan Nijeryalı Ekundayo Ebenezer Nawoyeka, bu sezon Sarayköyspor’da top koşturmaya başlamış. Başta Sarayköyspor camiası olmak üzere Denizli amatör spor camiası ve futbol ailesine başsağlığı, hayatını kaybeden kardeşimize de Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER