Süper Lig’e çık, 100 Milyonu kap!

Yeşil-siyahlılar kalan 3 maçta hata yapmaz ve Süper Lige çıkmayı başarırsa; ayakbastı, yayın gelirleri, sponsorluk, galibiyet geliri ve daha birçok kalemden olmak üzere 100 Milyon TL’yi aşan bir paranın sahibi olacak.

Süper Lig’e çık, 100 Milyonu kap!

Pazar günü Süper Lige çıkışını garantilemek isteyen Abalı Denizlispor’da 9 yıllık hasret sona ermek üzere… Yıllardır transfer yasakları, puan silme cezaları, hacizler ve eski borçlarla uğraşan yeşil-siyahlılar için tünelin ucundaki ışık görünmeye başladı. Temsilcimiz Süper Lige çıkmayı başarırsa gelirlerini yüzde 1000’e varan oranlarla artıracak. Horozlar; ayakbastı, sponsorluk, yayın gelirleri, galibiyet gelirleri ve birçok kalemde gelirlerini artıracak.

Borç 40 Milyon seviyelerinde…

Bu sezon 11 milyonu aşkın bağış toplayan, bunun üzerine 10 milyona yakında kaynak aktaran yönetim yine de maddi olarak zorlanıyor. Sezon başında maliyetli bir kadro kuran ve devre arasında da takıma takviyeler yapan yeşil-siyahlılarda borcunda 40 Milyon TL’ye yaklaştığı kaydedildi. Galibiyet primlerinin geçtiğimiz yıllara oranla artması yükü artırmıştı. Başkan Çetin Ocak ayında kulübün borcunu 31 Milyon TL olarak duyurmuştu.

AYAKBASTI PARASI 50 MİLYON!

Son 3 haftaya üçüncü sıradaki Hatayspor’un 5 puanda önünde ikinci sırada giren Horozlar, 9 yıl sonra Süper Lige çıkarak dev gelire sahip olmak istiyor. İlk etapta ayakbastı parası alacak olan yeşil-siyahlılar 35 Milyon TL’yi cebine koyacak. Geri kalan 15 Milyon TL’nin sezon içerisinde taksitler halinde ödeneceği kaydedildi. Sezon içerisinde gelecek olan yayın gelirleri de maddi anlamda Denizlispor’a nefes aldıracak.

PERFORMANS PRİMLERİ İHYA EDECEK!

Temsilcimiz galibiyet ve beraberlik primleriyle de ihya olacak. 1. Lig’de galibiyete 200 Bin TL gibi düşük bir ücret verilirken, bu rakam Süper Lig’de 2 Milyon 500 Bin TL’den daha fazla olacak. Beraberlikte de 1 Milyon TL’ye yakın bir rakam yeşil-siyahlıların kasasına girecek.

SPONSORLUK GELİRLERİ ARTACAK

Süper Lige çıkılmasıyla birlikte sponsorluk anlamında da yeni anlaşmaların yapılması öngörülüyor. Bu sezon sponsorluk anlamında ciddi sıkıntılar çeken Horozları, Süper Lige çıkmasının ardından güçlü sponsorluklar beklerken, ayrıca kombine ve bilet satışlarından ciddi gelir bekleniyor. Bunlara ek olarak, iddiadan, forma satışlarından ve saha içi reklamlarından da gelecek paralarla rakamın artması bekleniyor. Eski günlerine dönmeyi hedefleyen yeşil-siyahlılar bunlara ek olarak yapacağı kampanyalarla ciddi gelir elde etmeyi hedefliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER