Taraftar, dinlenme tesisine alınmadı!

Ankara deplasmanından dönen Denizlispor taraftarlarının, Denizli’nin girişinde bulunan Kaptan Dinlenme Tesisleri’ne alınmaması ve tesis girişinde jandarma ekiplerinin olması büyük tepki topladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan tesis sahibi AK Parti Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Birol Konak, tesis müdürünün kendilerinden habersiz böyle bir girişimde bulunduğunu söyledi ve Denizlispor’un her zaman yanında olduklarını söyledi…

Taraftar, dinlenme tesisine alınmadı!

Spor Toto 1. Lig’in 32. Haftasında oynanan Gençlerbirliği-Abalı Denizlispor karşılaşması için Denizlisporlu taraftarlar başkente akın etti. Zorlu deplasmandan 3-0’lık galibiyetle dönen yeşil-siyahlılar dönüş yolunda büyük bir şok yaşadı.

JANDARMA EKİPLERİ KAPIDA NÖBET TUTTU

Taraftarlar, Denizli’ye en yakın tesis olan Kaptan Dinlenme Tesisleri’nde mola vermek ve Ramazanın ilk gecesi olması nedeniyle sahur yapmak istedi. Ancak yeşil-siyahlı kafile beklemedikleri bir manzarayla karşı karşıya kaldı. Tesis kapısında bekleyen Jandarma ekipleri taraftarlara içeriye alınmayacaklarını bildirdi ve tesis yönetiminin böyle bir isteği olduğunu söylediği iddia edildi. Olay sonrası Denizli’nin yolunu tutan yeşil-siyahlı taraftarlar yaşanan olayla ilgili sosyal medyada paylaşımlarda bulundular ve tesisi boykota davet ettiler.

“MEMLEKETİMİZDEKİ YAŞADIĞIMIZ DURUMU YAŞAMADIK”

Olayla ilgili bir açıklama yayımlayan Yeşil Cephe Taraftar Grubu, olayı şu sözlerle duyurdu:

“Ankara dönüşündeki otobüslerimiz KAPTAN DİNLENME TESİSİNE girerek sahur yapmak istemiştir ancak işletme talebi üzerine tesis girişine jandarma yerleştirilip taraftarların alınmaması yönünde talimat verilmiştir. Kuruluşumuzdan bugüne Türkiye’nin her köşesinde mola verdik ancak memleketimizdeki yaşadığımız durumu yaşamadık. Gençlerbirliği deplasmanı öncesi birçok farklı dinlenme tesisi işletmecisi “Yeşil Cephe” grubunu ağırlamak istediklerini belirten mesajlar attılar. Fakat KAPTAN DİNLENME TESİSLERİ’nin tüm Denizlispor taraftarlarını kapsayan bu tavrına bir anlam veremedik. Sahur yapmadan oruç tutmak zorunda kalan veya sahur yapmadığı için oruç tutamayan bu memleket sevdalılarının vebalini nasıl ödeyeceksiniz?”

KONAK: “MÜDÜR BİLGİMİZ DIŞINDA JANDARMAYA HABER VERMİŞ”

Konuyla ilgili DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Tesis Sahibi Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Birol Konak, “ Bundan yaklaşık 1 ay önce tesiste başka bir taraftar grubu olay çıkarıyor. Olay günüde saat 02:00 sularında bir şoför geliyor ve arkadan 20 araçlık taraftar grubu geldiğini söylüyor. Tesisteki görevli müdür arkadaşta bilgimiz olmadan jandarmaya haber veriyor. Sahurda da yoğunluk olacağını düşünüyor ve kendi inisiyatifi ile bu durumu yapıyor” dedi.

“OLAYDAN SONRA HABERİMİZ OLDU, TARAFTARA SAYGI DUYUYORUM… ”

Kendisinin Ender Dinlenme Tesisleri’nde olduğunu kaydeden Konak, “Gece sahur için aşağıya indim ve jandarma ile polisleri gördüm. Denizlispor taraftarları vardı. İçeri aldık 120 kişilik bir grup. Sonra arkadaşımızla görüştüm. Ayrıca Denizlispor takım otobüsü de molaya girdi. Denizlispor taraftarlarını içeri almalarını söyledim ve diğer taraftarları da Kaptan Dinlenme Tesisleri’nden, Ender Dinlenme Tesisleri’ne yönlendirmelerini istedim. Açıkçası olaylardan sonra haberimiz oldu. Taraftara saygı duyuyorum. Müdürün bir iş bilmezliği bizde üzüldük, taraftar haklıdır. Tabi ki dinlenmek istiyorlar, olayı duyduktan sonra müdahil oldum. Bize kırılmış olabilirler” dedi. Denizlispor’un her zaman yanında olduğunu ifade eden Konak, “Denizli’de 20 bin iş insanı varsa, saha içine reklam veren 20 kişiden biri benim. Her zaman yeri geldi otobüs, yeri geldi maddi yardımlarda bulundum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER