TARAFTAR HOROZ’A SAHİP ÇIKTI YÜZDE 425’LİK ARTIŞ GERÇEKLEŞTİ

Geçtiğimiz sezon Denizli’de ortalama 1000 taraftara oynayan Denizlispor’a bu sezon yoğun bir destek var. Geride kalan iki iç saha maçında yeşil siyahlıları 4 Binin üzerinde taraftar destekledi.

TARAFTAR HOROZ’A SAHİP ÇIKTI YÜZDE 425’LİK ARTIŞ GERÇEKLEŞTİ

Spor Toto 1. Lig’de zor günler geçiren Denizlispor’a taraftar büyük destek verdi. İç sahada coşkulu bir taraftar desteğiyle oynayan yeşil siyahlıların ortalamaları gün yüzüne çıktı. İlk hafta Gazişehir’i konuk eden Denizlispor’u 4500 taraftar desteklerken, 3. Hafta oynanan Hatayspor karşılaşmasında 4000 taraftarın karşılaşmayı takip ettiği öğrenildi. 

YÜZDE 425’LİK ARTIŞ GERÇEKLEŞTİ
İki karşılaşmada ortalama 4.250 taraftarın yeşil siyahlıları desteklemesi olumlu karşılandı. Sebebi ise geçtiğimiz sezon ortaya çıkan rakamlarda saklı... Horozlar’ın 2017-2018 sezonunda iç sahada oynadığı 17 karşılaşmayı ortalama 1000 kişi izledi.  Bu sezon bu rakam 4250 olarak kayıtlara geçti. Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 425’lik bir artışta yapılan transferlerin büyük payı olduğu ancak bununla birlikte Süper Lig hedefiyle yola çıkılmasının taraftarı tribünlere çektiği kaydedildi.

DEPLASMANDA DA YALNIZ KALMIYOR
Yeşil siyahlılar sadece iç sahada değil deplasman karşılaşmalarında da yoğun taraftar desteği alıyor. 739 km uzaklıkta Adana deplasmanına yaklaşık 70 taraftar giderken, İzmir’de 600 kişilik koro takımlarını 90 dakika susmadan desteklemişti.

ES-ES MAÇINA YOĞUN İLGİ…
Yeşil siyahlıların Eskişehirspor karşılaşmasında da büyük bir taraftar desteğiyle karşılaşmayı oynaması bekleniyor. Konuk ekip taraftarlarının da her zaman olduğu gibi kendilerine ayrılan yerleri doldurması bekleniyor.

 İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER