Taraftar tribünden kopuyor!

Denizlispor’da taraftar sayısı her geçen gün eriyor. Yeşil-siyahlıların Çaykur Rizespor karşılaşmasını 6 bin 186 kişi takip etti. Bu sayı lig ortalamasının bile altında kalıyor.

Taraftar tribünden kopuyor!

Süper Lige 9 yıl sonra yükselen Yukatel Denizlispor’da taraftar beklenen ilgi göstermiyor. Bunun ise başlıca nedenleri var. Sezon başında tribünleri neredeyse tamamen dolduran yeşil-siyahlı taraftarlar, Rize maçına ilgi göstermedi. 9 Bin 800 bilet satışı gerçekleşse de tribüne sadece 6 bin 186 kişi geldi ve maçı takip etti. Bilet alan 3 bin 600 kişi ise çeşitli nedenlerden dolayı maça gelmedi.

İÇ SAHADAKİ OYUN TATMİN ETMİYOR

Horoz’da taraftarı tribünden uzaklaştıran en önemli etken takımın iç sahada oynadığı kötü oyun. İç sahada üst üste alınan 4 mağlubiyet taraftarı tribünden uzaklaştırdı. İç sahada sadece Galatasaray ve Çaykur Rizespor’u mağlup edebilen yeşil-siyahlılar oynadığı futbolla tatmin etmedi. Özellikle Rize maçında taraftarlar teknik heyet ve futbolculara büyük tepki gösterdi.

TARAFTARLAR 4 KEZ ARAMADAN GEÇİYOR

Ayrıca maç öncesi alınan sıkı güvenlik önlemleri de taraftarı bezdirdi. Stadyumun çevresi demir perdelerle bölümlere ayrılırken; taraftarların stada girene kadar dört kez aranması, ayakkabılarının çıkartılması maçlara olan ilgiyi azalttı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER