TAVAS’TA KAYYUM TEHLİKESİ

Uzun süredir hedeflediği Bölgesel Amatör Lig’e ulaşmasına rağmen bir türlü suların durulmadığı Tavas Birlikspor’da yönetim görevinden kesin olarak istifa etti. Olağanüstü Genel Kurul’da yönetime sahibin çıkmadığı kulüp için kayyum atanması gündeme geldi.

TAVAS’TA KAYYUM TEHLİKESİ

Denizli Süper Amatör Lig’de ikinci olduktan sonra Çal Belediyespor ile oynadığı baraj maçını kazanarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Tavas Birlikspor’da işler yolunda gideceğine sıkıntılar büyümeye devam ediyor. Geride kalan sezonun başında göreve gelen Medeni Kaşdaş ve yönetiminin görevi bırakmasının ardından alınan Olağanüstü Genel Kurul’dan da bir karar çıkmadı. İlk 12 Haziran’da olmak üzere 19 Haziran ve 27 Haziran’da 3 kez gerçekleştirilen genel kurulda hem destek hem de yeni yönetim için aday çıkmadı.

SON TOPLANTIDAN İSTİFA KARARI ÇIKTI
Son toplantının Çarşamba günü yapıldığı takımda yapılan toplantının ardından kulübün resmi sosyal medya hesabından istifa açıklaması yayınlandı. Açıklamada, “Kulübümüzün dün yapılan olağanüstü toplantısında başkan Medeni Kaşdaş yönetim kurulu üyeleri Metin Kocabatmaz, Yahya Yasin Elyas, Bekir Karayürek, Erdinç Demirci ve Hasan Dariveranli katılırken az sayıda taraftarımız da hazır bulundu. Toplantıya ilgi azlığı moralleri bozarken yönetimimiz tüm gerçekleri göz önüne alarak değerlendirmelerde bulundu. Alınan karara göre yeterli desteğin sağlanamaması, gerekli sponsor ilgi alaka maddi ve manevi desteğin sağlanamamasından dolayı bu şartlar altında çok daha kötü sonuçlar olacağından dolayı çekilme kararı almış bulunuyoruz. Tüm Tavas halkımıza ve kamuoyuna duyurulur” ifadelerine yer verildi.

KAYYUM ATANIR MI?
Köklü kulüpte yaşanan gelişmelerin ardından yeni bir yönetimin belirlenememesi kayyımı da gündeme getirdi. Kulüpte yeni bir başkan adayı çıkmaması halinde kulübe mahkeme yoluyla kayyum atanabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER