'TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ'

'TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ'

Denizlisporlu yöneticiler Samsun’da alınan puanın son derece önemli olduğunun altını çizerken galibiyeti kaçıran tarafın Denizlispor olduğu görüşünde birleşti.

Denizlispor, zorlu Samsunspor deplasmanın da bir puanı Mehmet Akyüz’ün iki golü ile aldı. Yeşil siyahlılar tek puan ile rakibini ateşe atarken, ligde kalma yolun da umutlarını daha da artırdı. Karşılaşma sonun da Denizlisporlu yöneticiler alınan puanın önemine dikkat çekerken galibiyeti kaçıran tarafın Denizlispor olduğunu söyledi.

Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Denizlispor Başkan Yardımcısı Mehmet Uz, Denizlispor Profesyonel Şube den Sorumlu Asbaşkan Ali Fırat, Denizlispor Altyapıdan Sorumlu Asbaşkanı Necip İrdem, Samsuspor maçı sonra “denizlisporhaber’den Selami Aydın’a açıklamalarda bulundu.

 ATİLLA: “AYNI CİDDİYETİ KORUMALIYIZ”
Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla maça iliş kin; “Erken gol yedik ama inancımızı kaybetmedik. Beklemediğimiz golleri kalemizde gördük. İlk yarıyı 2-1 tamamlamamız daha umutlu oldu. Bariz üstünlük bizdeydi. Biz de onlar da kazana bilirdi. Maç gitti geldi. Öne geçmek belki içten bile değildi ancak o atmosfer de bu olmadı. Henüz hiç bir şey garanti değil. Aynı ciddiyetle Gaziantep ve Bolu maçına çıkacağız. Buradan alacağımız puanlarla da ligde kalacağız” diye konuştu.

MEH MET UZ: “TEDBİRİ ELDEN BI RAKMAMALI YIZ”
Denizlispor Başkan Yardımcısı Mehmet Uz ise; “Maça kötü başladık. İlk dakikalar da gelen goller ile dengemiz bozuldu. Daha sonra toparladık ve oyun üstünlüğünü elimize aldık. Maçı her iki takım için de gitti geldi. Rakip ikinci yarının başların da net bir fırsatı kaçırdı. Daha sonra iyi oyunla Samsunspor’u baskı altına aldık ve ikinci golü bulduk. Beraberlik ten sonra da maçı kazanacak pozisyonlar ürettik. Son vuruşlar da aceleci davrandık ve şanssızlıklar yaşadık. Maçı kazanma noktasına kadar gelmiştik. Böyle bir geri dönüş takdir edilmeli. Tüm takımı ve teknik ekibi kutluyorum. Hayati bir puan aldık. Önümüz de iki maç var. Tedbiri elden bırakmamalıyız” dedi

AS BAŞ KAN ALİ FIRAT: “İNANDIK“
Denizlispor Profesyonel Şube den Sorumlu Asbaşkan Ali Fırat ise maça ilişkin; “Belki yenilseydik lig den düşecektik. Skor iyi. Memnunuz ve mutluyuz. 1 puan böyle bir deplasman dan iyi ir” dedi. Buradan alınan puanla ligde kalma yolun da çok büyük avantaj elde ettiklerini kaydeden Asbaşkan Ali Fırat, “Maçın başın da yediğimiz gollerle ne olduğumuzu bileme dik. Sonra bu dava ya inanan futbolcu arkadaşlarımız maçı 2-2’lik noktaya getirdi. Hepimiz inandık. Futbolcu arkadaşlarımızı kutluyorum. Aynı disiplin ve oyun la Gaziantep ve ardın dan da Bolu’yu yenerek ligde kalacağız” ifadelerini kullandı.

İRDEM: “ÇOK DE ĞERLİ BİR PUAN”
Denizlispor Altyapıdan Sorumlu Asbaşkanı Necip İrdem ise alınan puanın önemine dikkat çekerek, “Sezonun en kritik maçların dan birine çıktık. Samsunspor kazansaydı bizim için işler çok daha zorlaşacaktı. Bu bilinçle sahaya çıktık. Erken gelen gollere yanıt vermesini bildik. Maçı kazanacak pozisyonları da ürettik. Biraz daha şanslı olsaydık üç puanla dönebilirdik. Takım rakibe çok iyi yanıt verdi. Oyunun son dakikaların da normal olarak baskı gördük. İyi üstesin den geldik. Tüm takımı kutluyorum. Böyle zor bir atmosfer den puan çıkarmak kolay değil. Ama ligde hiç bir şey bitmiş değil. Önümüz de iki maç daha var. Hata yapma dan sezonu tamamlamalıyız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER