TEKKE AYRILIK SİNYALİ VERDİ…

TEKKE AYRILIK SİNYALİ VERDİ…

Denizlispor Teknik Direktörü Fatih Tekke, çok büyük bir iş başardıklarını belirti ve sitem dolu sözler söyledi. Saygıyı hak eden bir takım olduklarını ancak bir teşekkürün bile kendilerine çok görüldüğünü belirten Tekke “ İlk geldiğim gün söylediğim sözler var. Yalanı sevmiyorum. Yalanın olduğu yerde benim olma ihtimalimde yok. Şu ana kadar kalmam için bir talep gelmedi ancak yarın ne olur bilmiyorum” dedi.

Denizlispor’un başarılı Teknik Direktörü Fatih Tekke, ayrılık sinyali verdi. Takımı ligde tutmalarına rağmen kendilerine bir teşekkür bile edilmediğini söyleyen Tekke, “ Bu oyuncu grubuyla gurur duyuyorum. Burada güzel bir ten uyumu yakaladık. Bana bu dakikaya kadar gelen bir talep yok ama bu yarın olmayacak anlamına gelmiyor” diye konuştu. Yalanı sevmiyorum diyen Tekke, “ Gittiğim yerlerde bunu hep söyledim. Yalan olduğu zaman ben olmam” dedi. 

“KEYİFLİ ANTRENMAN YAPIYORUZ”
Boluspor karşılaşması hazırlıklarına devam ettiklerini ifade eden Tekke,” Avantajımız var ama yüzde 100 değil. Keyifli antrenmanlar yapıyoruz. Bolu’da da istediğimiz skoru alıp ligi iyi bitireceğiz. Rotasyon kavramını çok kullanamıyoruz. Geldiğimizden bu yana birçok kez bunu yaptık. Yine iyi olanlarla sahaya çıkacağız” dedi.

“GÜLE OYNAYA GELMEDİK, YANIMIZDA KİMSE YOKTU”
“İlk geldiğim günü hatırlıyorum. 17 puan vardı ve çoğu insanın ümidi yoktu” diyen Tekke, “ Yüzde 1 bile inanmıyorlardı. Zor bir fikstür vardı. Burayı kabul etmeyen abilerimizde vardı. Ben 10 dakika görüştüm ve kararımı verdim. Yapılabilir birçok şeyin olacağını söyledim. Özellikle ilk 3 hafta yukarıdaki takımlarla oynadık ve iyi sonuçlar aldık. Sonra bu takıma inanmaya,  olabilir demeye başladılar. Bu takımın kalitesi var, eksikleri de var. Futbolun gerçeklerine uygun oynarsak başarabiliriz demiştim. Teknik direktör olarak çalıştığım 4’üncü takım Denizlispor. Sıralama yapacak olursam bu takımın en iyi olduğunu söyleyebilirim. Saygıyı hak eden bir takım. Güle oynaya gelmedik buraya, yanımızda kimse yoktu. Oyuncularımın alınlarından öpüyorum. Bu camiaya daha iyi yerleri hak ediyor” ifadelerini kullandı.

“OYUNU HEP İSTEDİĞİMİZ GİBİ ŞEKİLLENDİRDİK”
Göreve geldiklerinden sonraki tabloyu da değerlendiren Tekke, “Genel bakacak olursak, Altınordu, Manisa maçı var. Bu iki karşılaşmada 3 puanımız gitti. Özellikle Manisa maçından bazı dersler aldık.  Adana Demir karşılaşmasındaki mağlubiyet var. Çok değişik bir hakemle karşı karşıya geldik. Benim oyundan atılmamla birlikte disiplinden koptuk ve orada mağlup olduk.  Balıkesir deplasmanında kötüydük. Diğer karşılaşmalarda genel olarak iyiydik. Oyunu hep istediğimiz şekilde yönlendirdik. Büyük iş başardık. Olması gereken buydu. Saha içinde emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım” şeklinde konuştu.

“BANA BİR TALEP GELMEDİ”
Denizlispor ile sezon sonuna kadar anlaştığını söyleyen Tekke, “ Ben sezon sonuna kadar anlaşma yaptım. Kameraların önünde söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama bazı gerçekler var. Söylemekte bir mahsur görmüyorum.  Özellikle ülkemizde bir çok problemler oluyor. Fuzuli manşetler oluyor. Burada yakaladığımız kan uyuşması inanılmaz. Her oyuncu ile sevgi ve saygıyı yakaladık. Geldiğimde ilk dediğim şey ‘yalanı sevmiyorum’ hayatım boyunca da sevmedim. Yalanın olduğu yerde benim olma ihtimali yok. Bunu neden söylüyorum. Sadece bir eleştiri olabilir. En azından bir kişi bize teşekkür edebilirdi. Yaptığımız işlere karşı, bunu da hak ettik. Buda olmadı ama Denizlispor’da ciddi bir başarı var. Bu senenin sonunda ne olur bilmiyorum. Şu ana kadar bir talep ve görüşme olmadı. Bekleyip göreceğiz.  Taraftarımız bizi son haftalarda ciddi şekilde destekledi. Bugün işler olumsuz görünse de yarın farklı olabilir” diyerek imalı açıklamalarda bulundu.

 

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER