TEKNİK DİREKTÖR VURAL YİĞİT’E ÇİRKİN SALDIRI!

Denizli Süper Amatör Lig’de oynanan 13. Hafta karşılaşmasında Acıpayam Belediyespor-Starspor karşılaşmasında konuk ekibin teknik direktörü Vural Yiğit darp edildi. Yiğit’i darp eden taraftarların gözaltına alındığı açıklandı.

TEKNİK DİREKTÖR VURAL YİĞİT’E ÇİRKİN SALDIRI!

Denizli Süper Amatör Ligi’nde oynanan Acıpayam Belediyespor-Starspor karşılaşmasında çıkan olaylar haftaya damga vurdu. Ev sahibi ekibin 3-0 üstünlüğüyle sona eren karşılaşma sonrası Starspor Teknik Direktörü Vural Yiğit taraftarların saldırısına uğradı.

YİĞİT HASTANEYE KALDIRILDI

Acıpayam İlçe Stadı’nda oynanan karşılaşma sonrası soyunma odasının yakınlarında bekleyen taraftarların önceden husumeti oldukları genç teknik adam saldırdığı ifade edildi. Yiğit’i futbolcuların ve kolluk kuvvetlerinin saldırganların elinden kurtardığı ve ardından Acıpayam Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı, burada yapılan tedavide Yiğit’in darbeye bağlı olarak kanama meydana geldiği ifade edildi.

4 KİŞİDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Yiğit’e saldıran 4 taraftarın polis tarafından gözaltına alındığı ve  genç teknik adamında saldırgınlardan şikayetçi olduğu açıklandı.

ASKF’DEN KINAMA MESAJI GELDİ

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu son günlerde meydana gelen şiddet olaylarıyla ilgili kınama mesajı yayımladı. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Gerçekleşen bu üzücü olayları kınıyor, amatör spor camiamızın her bir ferdini, sporda şiddete karşı kararlı bir duruş göstermeye davet ediyoruz” dedi.

CEŞEN: “ÜZÜCÜ OLAYLARI KINIYORUZ”

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen’de son dönemde yaşanan olaylarla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Ceşen, ““Son günlerde sahalarımızda yaşanılan şiddet olayları bizleri derinden yaralamıştır. Son olarak hakemlerimizden Mehmet Karaduman ve antrenörlerimizden Vural Yiğit’e yapılan saldırı sadece kişilere değil, amatör spor camiamıza yapılmış saldırılardır. Sporun dostluk, kardeşlik ve centilmenlik olduğunu unutan kişilerce yapılan saldırılar hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği gibi aynı zamanda da birçok sporcumuzu sporla buluşturan kulüplerimize de mal edilemez. Camianın bütünlüğü içerisinde hareket ederek Fair-Play ruhunu tüm camiamıza aşılayacağız. Federasyonumuz geçmişte olduğu gibi bugünde şiddetin karşısında kararlı bir duruş sergileyecektir. Biliyoruz ki Fair-Play ruhuyla yakalanan başarı daimi olacaktır. Gerçekleşen bu üzücü olayları kınıyor, amatör spor camiamızın her bir ferdini, sporda şiddete karşı kararlı bir duruş göstermeye davet ediyoruz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER