Temlik davası büyüyor

Yukatel Denizlispor’da çalkantılı günler sürüyor. Başkan Ali Çetin, “Yukatel sponsorluk ücreti konusu, kulübe yardım yapılan paraların makbuz koçanlarına işlenmediği-kayıtlara geçmediği, alacaklıları zarara uğrattığı ve haksız temlik’ konusunda Cumhuriyet Başsavcılığı’na şüpheli sıfatıyla 83 nolu savcılık odasında ifade verdiği, Dernekler Masası’nın da kulüpte incelemelerde bulunduğu öğrenildi.

Temlik davası büyüyor

Süper Lig’de istediği sonuçlar elde edemeyen yeşil-siyahlılar saha dışında da bir o kadar sıkıntılı günler geçiriyor. Eski yöneticiler Hasan Önder ve Yasin Özpek’in şikayeti üzerine Valilik ve savcılık, Başkan Ali Çetin ve kulüp hakkında soruşturma başlattı.

DERNEKLER MASASI KULÜPTE İNCELEME YAPTI

Ayrıca Dernekler Masası’nın da tesislere gelerek kulüpte inceleme yaptığı ortaya çıktı. İddialara göre Başkan Ali Çetin’in bu gelişmeler üzerine 50 Milyon TL’lik temliği geri çektiği ancak Denizli protokolünün bütün temliği çekmesini istediği öğrenildi.

KREDİ ÇEKİLMİŞ

Ayrıca Başkan Ali Çetin’in Denizlispor’a kredi verilmediği gerekçesiyle faiz ve masraflarıyla birlikte Halk Faktoring A.Ş. ve Türkiye Ekonomi Bankası’ndan (TEB) kredi çektiği evraklarla belgelendi. Mevcut yönetimde yer alan İsmail Bay’ın da savcılığa başvuracağı iddia edildi. 9 yıl sonra Süper Lige çıkma başarısı gösteren Denizlispor’u geçtiğimiz sezon şampiyonluğa taşıyan Teknik Direktör Yücel İldiz ve futbolculara verileceği açıklanan 300’er bin TL’lik şampiyonluk primlerinin de verilmediği öne sürüldü.

BAŞKAN MENFAATİ OLMADIĞINI AÇIKLADI

Ayrıca avukatı ile birlikte savcılığa giden Başkan Ali Çetin, temlikleri Denizlispor’un menfaatleri için yaptığını ve tüm yönetim kurulunun kararı olduğunu, şahsi bir menfaati olmadığını ifadesinde belirtti. Daha önce tesislerde düzenlediği basın toplantısında kulüpten 13-14 milyon TL alacağı olduğunu söyleyen başkan Çetin’in savcılıktaki ifadesinde bu alacağının hali hazırda 10 milyon TL olduğu ortaya çıktı. Başkan Çetin’in geçen seneden bu yana gelen gelir-gider tablosunu açıkladığı ve kendi teminatlarını garanti altına almak için 100 milyon TL temlik koyduğu öğrenildi. Suçlamaları ve şikayetleri kabul etmeyen Ali Çetin, bu davanın sonunda kendilerini asılsız yere şikayette bulunan kişiler hakkında gerekli müracaatlarda bulunacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER