TFF ve beIN Sports anlaştı! Denizlispor ilk ödemeyi aldı…

Türkiye Futbol Federasyonu ve yayıncı kuruluş beIN Sports’un arasında imzalanan yeni sözleşme sonrası kulüplere ilk ödeme gerçekleştirildi. Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, kulüplere ödemelerin yapıldığını açıkladı. Gelecek parayı dört gözle bekleyen yeşil-siyahlılarda rahat bir nefes aldı. İlk etapta Horoz’un hesabına 11 Milyon TL yatırıldı.

TFF ve beIN Sports anlaştı! Denizlispor ilk ödemeyi aldı…

Türkiye Futbol Federasyonu ile yayıncı kuruluş arasındaki krizin çözülmesinin ardından maddi krizde bir nebze sona erdi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, “Anlaşmayı Cuma günü saat 18.00'de yaptık. Ödemeyi de hemen yaptılar. Biz de kulüplere ödeme yaptık. Gelecek Mayıs ayına kadar bir indirim yaptık. Dolar bazında geçen seneye göre yüzde 10 bazında indirim yaptık. Şartlarını etraflıca konuştuk. Dün akşam para geldi. Bugün öğlen bütün kulüplerimize ödeme yaptık. Süper Lig, 1'inci Lig, 2'nci Lig ve 3'üncü Lig'in tüm kulüplerine para gönderdik. İnşallah 16 Ağustos'ta yeni sezon başlayacak” dedi.

ESKİ BAŞKAN ÜSTEK ALACAĞINI TAHSİL ETTİ

Yeşil-siyahlıların Türkiye Futbol Federasyonu’ndan 11 Milyon TL aldığı öğrenildi. Federasyondan gelecek parayı bekleyen Horoz’da yapılan ödemenin ardından rahatladı. Gelen paranın ardından Eski ve Onursal Başkan Mustafa Üstek’de tüm alacaklarını tahsil etti. Federasyonun Eylül ayına kadar tekrar kulüplere yeni ödeme yapması bekleniyor.

25 MİLYON DAHA ALACAK

Geçtiğimiz sezonun sona ermesinin ardından TFF’den gelecek olan paraya bel bağlayan temsilcimizin, yayıncı kuruluşla yapılan anlaşma sonrası gelirleri de diğer kulüpler gibi düşmüştü. Eski anlaşmaya göre 48 Milyon TL alması beklenen Denizlispor’un yeni anlaşma sonrası alacağı para 36 Milyona düşmüştü. Temsilcimiz federasyondan performans gelirleri dışında 25 Milyon TL daha para alacak.

LİSANS İÇİN PARA HAZIRLANDI

Ligin başlamasına kısa bir süre kalan lisans konusunda da yeni gelişmeler yaşanıyor. İç ve dış transferde bir çok isimle anlaşan yeşil-siyahlılar lisansları da en geç gelecek hafta çıkaracak. Bu konuda çalışmalarına hız veren kurmayların lisans için gerekli olan 4 Milyon 700 Bin TL’yi de hazırladığı öğrenildi. Kulüp lisans konusunda sıkıntı olmadığını ve Galatasaray maçından önce tüm futbolcuların lisanslarının çıkacağını açıkladı.

SİGORTA BORCU BİTTİ!

Her anlamda ciddi bir çalışma içerisinde olan Denizlispor yönetimi sigortaya olan borcunu da kapattı. Yapılan çalışmalar çerçevesinde sigortaya 3 Milyon 600 Bin TL ödeyen yeşil-siyahlılar bu konuda yaşanan sıkıntılarda son verdi.

MALİYEYE 500 BİN TL!

Ayrıca maliye borçları da kısa süre içerisinde kapatılıyor… Maliyeye toplam 1 Milyon 800 Bin TL borcu olan temsilcimiz bu hafta bu borcun bir kısmını kapatacak. Yeşil-siyahlı kurmayların gelecek haftaya kadar maliyeye 500 Bin TL ödeme gerçekleştireceği, geri kalan 1 Milyon 300 Bin TL’lik borcunda kısa süre içerisinde kapatılarak dosyanın temizleneceği açıklandı.

FUTBOLCULARA ÖDEME YAPILACAK

Federasyondan kısa süre içerisinde tekrardan ödeme bekleyen kulüpte futbolculara da ödeme yapılacak. Geçtiğimiz sezondan alacakları olan futbolcuların öncelikli olarak hakkedişlerini alacakları buna şampiyonluk primlerinin de dahil olduğu öğrenildi. Takımda bir çok futbolcunun uzun süredir para beklediği biliniyordu.

KULÜP: ‘KREDİ ÇEKİLMEDİ’

Maddi anlamda azda olsa düzlüğe çıkan yeşil-siyahlıların son dönemde sosyal medyada ve farklı mecralarda çıkan ‘kulüp kredi çekti ‘ yönündeki haberlerinde gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211