TFF’den Horoz’a acı haber! Yayıncı kuruluş hesapları karıştırınca…

Süper Lige yükseldiği için 48 Milyon TL ayakbastı parası alması gereken Denizlispor’a Türkiye Futbol Federasyon’undan kötü haber geldi. Federasyonuun daha önce kulüplere fazla ödeme yaptığı ve bu sebeple kulüplerden 4 Milyon Dolar kesinti yapacağı öğrenildi. Bu gelişmenin ardından yeşil-siyahlılara ayakbastı parası 48 değil, 28 Milyon TL ödenecek.

TFF’den Horoz’a acı haber! Yayıncı kuruluş hesapları karıştırınca…

Denizlispor’a Türkiye Futbol Federasyonu’ndan çok kötü bir haber geldi.

Süper Lig’e ayakbastı parası olarak 48 Milyon TL almayı planlayan Denizlispor’a, federasyonun daha önce kulüplere yaptığı fazla ödeme nedeniyle 4 Milyon Dolar kesinti yapılacağı öğrenildi.

Bu gelişmenin ardından Horoz’un alacağı para 48 Milyon liradan 28 Milyon liraya düştü.

BÜTÇE BİLE AYARLANMIŞTI!

Yeni sezon için transfere 70 Milyon TL bütçe ayıran Horoz, bu haberin ardından adeta şoka girdi.

Planlamayı federasyondan gelecek parayla yapan yeşil-siyahlıların, haklarını sonuna kadar arayacağı kaydedildi.

YAYINCI KURULUŞ HESAPLARI KARIŞTIRMIŞ

Kulüplere verilecek olan paranın 4 Milyon Dolarının daha önce kulüplere verildiği ve yaklaşık 80 Milyon Dolar açık olduğu ifade edildi. “Bu kesilen paralar, bize daha önce verilmiş bir para değil” diyen Denizlispor Başkanı Ali Çetin, “ Bu paranın bizden kesilmesinin bir anlamı yok. 4 milyon dolar 22 milyon TL yapıyor. Biz bütçemizi buna göre ayarladık. Federasyondan bizim hesaplarımıza göre 48 milyon TL gelecek. Bu kesintiyle gelecek para 28 milyona düşecek. Biz bütçemizi buna göre hazırladık. Bize verilmeyen paranın bizden kesilmesinin bir anlamı yok. Bunu federasyon yetkilileriyle konuştuk. Mantıklı karşıladılar. Sonuna kadar bu paranın peşinde olacağız. Denizlispor’un hakkını yedirmeyeceğiz. Mesela bu parayı Gençlerbirliği almış, yeniden lige çıktılar. Onlardan alsınlar, ama bizden almadığımız parayı kesmek istiyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER