Türkiye 2’si oldu! Çardaklı Ayşe’nin hedefi olimpiyatlar

Denizlili sporcu Ayşe Gönel, Çankırı'da düzenlenen Genç, Yıldız ve Üst Minik Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'nda çatlak burunla Türkiye ikincisi oldu. Çardak Belediyespor’un sporcusu olan Ayşe, idolünün Muhammed Ali, hedefinin ise Olimpiyatlar olduğunu açıkladı.

Türkiye 2’si oldu! Çardaklı Ayşe’nin hedefi olimpiyatlar

Genç, Yıldız ve Üst Minik Kızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası, Çankırı'da gerçekleştirildi. Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonaya, 43 ilden yaklaşık 600 sporcu katıldı. Çardak Belediyespor adına şampiyonada mücadele eden Ayşe Gönel 38 kg Türkiye 2’si oldu.

“SENEYE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLACAĞIM”

Hedefinin önce Türkiye sonra Avrupa şampiyonluğu olduğunu söyleyen Ayşe, Olimpiyatlarda da Türkiye’yi temsil etmek istediğini söyledi. Çankırı’da burnundan sıkıntı yaşadığını dile getiren Ayşe, “ Turnuva çok stresliydi. Yarı finale kadar çok rahat geldim. Ancak yarı final maçında burnumda bir sıkıntı çıktı ve kanamam dinmedi. Buna rağmen kazandım. Final maçında ailemde beni izlemeye geldi. Fakat hem ailemin gelmesi hem burnumdaki sorunun devam etmesi beni çok zorladı ve 2’nci oldum. Kazanabilirdim ama vazgeçmeyeceğim. Seneye Türkiye Şampiyonu olacağım” dedi.

“HEDEFLERİM ÇOK BÜYÜK…”

Hedeflerinin çok büyük olduğunu söyleyen Ayşe, “Önce Türkiye, sonrada Avrupa ve Dünya Şampiyonu olmak istiyorum. Ayrıca en büyük hedefim Olimpiyatlar. Ülkemi en büyük organizasyonda temsil etmek istiyorum. Çok çalışacağım” diye konuştu.

“İDOLÜM MUHAMMED ALİ”

İdolünün efsane boksör Muhammed Ali olduğunu açıklayan Ayşe, “Muhammed Ali’yi kendime örnek alıyorum. Onun gibi olmak istiyorum. Sporcu; zeki, çevik ve ahlaklı olmalı. Zaten spor zekanın kas gücüne üstünlüğüdür. Bunu başarmak için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı. Antrenörü Hüseyin Aldı’nın övgüyle bahseden genç boksör, “ Hocamız bizim için her şeyi yapıyor. Onun sayesinde bugünlere geldim” dedi.

“OLİMPİYATLAR NEDEN OLMASIN”

Ayşe Gönel’ün antrenörü Hüseyin Aldı ise Ayşe’den övgüyle bahsetti. Ayşe’nin zor şartlar altında büyük başarılar elde ettiğini ifade eden Aldı, “Öğrencim burnuna rağmen ciddi bir başarı elde etti. Çardak’ta ciddi çalışmalarımız var. Neden Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’na Çardak’tan bir sporcu gitmesin. Olimpiyatların burada altyapısını burada oluşturuyoruz. Ayşe’nin de olimpiyatlara gitmemesi için hiçbir sebep yok. Ferdi sporlara fazla destek verilmiyor. Eğer destekler verilirse. Çok büyük başarılar gelecektir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER