Turnuvaya katılan sporcular ödüllendirildi

Merkezefendi Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlediği satranç, futbol ve tenis turnuvasında dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Futbol, satranç ve tenis turnuvalarımıza katılan gençlerimize ödüllerini verdik. Sporcularımıza katılımları için teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvaya katılan sporcular ödüllendirildi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü, Merkezefendi’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlçeyi sporun merkezi haline getirmek ve yeni sporcular kazanmak için çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, Büyük Zafer Haftası’nda futbol, satranç ve tenis turnası düzenledi. Sporculara Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan tarafından kupa, madalya ve bisiklet hediye edildi. Merkezefendi’yi sporun merkezi haline getireceğini belirten Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyemiz spor dostu bir belediye. Spora ve sporcuya her zaman desteklerimiz devam edecek. Etkinliklerimize katılan tüm sporcularımıza madalyalarını taktim ettik. Tüm sporcularımıza kupa ve bisiklet hediye ederek onları sevindirdik. Gençlerimizi spora teşvik etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yüzlerce sporcunun katıldığı turnuvalarımızda mücadele eden herkesi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Futbol turnuvasında dostluk kazandı

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Merkezefendi Belediyesi, 6 belediyenin bünyesinde açılan Yaz Spor Okulları’nda eğitim gören öğrenciler arasında futbol turnuvası yapıldı. Futbol Turnuvası’na Merkezefendi, Honaz, Bozkurt, Serinhisar, Babadağ ve Dazkırı Belediyeleri’nden sporcular katıldı. Belediyeler arasında gerçekleştirilen zafer turnuvasında dostluk kazandı.

Satranç turnuvasında sporculara bisiklet hediye edildi

Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen satranç turnuvası 31 Ağustos Çarşamba günü sona erdi. Teraspark AVM Satranç Turnuvası Salonu’nda gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvası’na 8 yaş ve altı, 12 yaş ve altı ve açık kategori olmak üzere üç kategoriden gençler turnuvada hünerlerini gösterdi. Genç sporculara tişört, madalya ve bisiklet hediye edildi. Öte yandan Merkezefendi Yaz Spor Okulu Kursiyerleri arasında 5 gün süren 30 Ağustos Zafer Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. Düzenlenen turnuvada Yaz Spor Okulu öğrencileri arasında kurulan takımlar karşı karşıya geldi. Turnuva sonunda katılım sağlayan yüzlerce sporcuya madalya verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER