Ulusoy'a ağır fatura kesildi

Türkiye Futbol FederasYonu Merkez Hakem Kurulu, Alper Ulusoy’u kızağa çekti. Yukatel Denizlispor’un Beşiktaş maçında net penaltısını VAR’da izlemesine rağmen vermeyen Ulusoy’a ligin 7. ve 8. Haftasında görev verilmemesi yeşil-siyahlıların haklılığını ortaya çıkardı.

Ulusoy'a ağır fatura kesildi

Süper Lig’in 6’ncı haftasında Yukatel Denizlispor ile Beşiktaş, Denizli Atatürk Stadyumu’nda kozlarını paylaşmış ve 3-2 konuk ekibin üstünlüğüyle sona eren karşılaşma sonrası gündem hakem Alper Ulusoy olmuştu. Maçın 81. dakikasında N'Sakala'nın Özer Özdemir'e hareketini VAR'da izlemesine rağmen penaltı kararı vermeyen hakem Alper Ulusoy'a spor kamuoyundan da tepkiler gelmişti. Eski hakemlerden Ahmet Çakar, 'Operasyon' derken, birçok yorumcu da pozisyonun 'Penaltı' olduğunu dile getirmişti. Merkez Hakem Kurulu, olaylı maç sonrası Alper Ulusoy’u kızağa çekti. Alınan karar Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarının da, Denizlispor’a hak verdiğini ortaya çıkardı.

DİKKAT ÇEKEN DETAY!

Ayrıca olaylı maçta VAR’da görev yapan ve penaltı için Alper Ulusoy’u monitöre çağıran Koray Gençerler, geçtiğimiz hafta Ç.Rize-Kayseri maçında düdük çaldı. Bu karar da MHK’nın düşüncesinin penaltı olduğunu gözler önüne serdi.

FIFA Kokartını Öztürk’e Devretmişti

2016 yılında ilk kez FIFA Kokartı takan Alper Ulusoy, 2018-19 sezonun devre arasında kokartını kaybetmiş ve yerine Denizlili Ümit Öztürk FIFA listesinde dahil edilmişti. Bu arada, MHK’nin 2018 yılındaki yıl sonu değerlendirme kitapçığında Ulusoy’un FIFA kokartının alınmasına neden olarak “baskıyı kaldıramamak” ifadesinin yer aldığı iddia edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER