ÜMİT ÖZTÜRK FİFA KOKARTINI TAKTI

Denizli Bölgesi hakemlerinden Ümit Öztürk FIFA kokartı taktı. Öztürk, erkeklerde FIFA kokartı takan ilk hakem olarak tarihe geçti. Öztürk’ün yanı sıra Denizli bölgesinden Sedef Aktan bu yıl da FIFA Kadın Yardımcı Hakem kokartı taktı.

ÜMİT ÖZTÜRK FİFA KOKARTINI TAKTI

Merkez Hakem Kurulu 2018-2019 Kış Semineri’nde FIFA Kokart Takma Töreni yapıldı. 2019 yılında FIFA kokartı taşıyacak hakemlere kokartları, Antalya’nın Belek ilçesindeki CalistaLuxuryResort Otel’de düzenlenen törende takıldı. 2019 Yılı FIFA Kokart Takma Töreni’ne Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Başkanvekilleri Servet Yardımcı, Nihat Özdemir, Ali Dürüst, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ve Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Genel Sekreter Kadir Kardaş, TFF Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan, Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman ve bazı kulüp başkan ve teknik direktörleri, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve MHK üyeleri, Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı, Tahkim Kurulu Başkanı Halit Fahri Gültekin, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Enver Polat Yılmaz ve hakemler katıldı.

Konuşmaların ardından 2019 yılında FIFA kokartı taşıyacak hakemlere kokartları takıldı. Denizli Bölgesi Süper Lig Hakemi Ümit Öztürk, Denizli’nin ilk erkek FIFA kokartı takan ismi oldu. Öztürk’ün kokartını Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya taktı. İlk kez geçen yıl FIFA Kadın Yardımcı Hakem kokartı takan Denizli bölgesi hakemi Sedef Aktan da, törenle yeni yılda da FIFA kokartını taktı.

SPOR SERVİSİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205