ÜSTEK; 'DENİZLİSPOR DAHA DA İYİ OLACAK'

ÜSTEK; 'DENİZLİSPOR DAHA DA İYİ OLACAK'

Adanaspor galibiyeti yönetimin de moralini yükseltti. Baş kan Mustafa Üstek, “Yönetim olarak verdiğimiz emeğin karşılığını görmek bizleri mutlu ediyor. Denizlispor daha da iyi olacak” dedi.

Denizlispor’da 3-1 kazanılan Adanaspor maçı sonrası Başkan Mustafa Üstek, kulüpteki son durumu değerlendirdi. Denizlihaber.com’da yayımlanan habere göre; ikinci yarıya iyi bir başlangıç yaptıklarını söyleyen Başkan Üstek, “Sezon başından bu yana yönetimimiz büyük fedakarlıklar yaptı. Kulübün kronikleşen ciddi sorunları vardı. Transfer yasağımız elimizi kolumuzu bağlamıştı. Tüm sorunları sabırla tek tek çözme yoluna gittik. Her gün biraz daha mesafe katettik. Verdiğimiz emeğin karşılığını sahada da almak isteriz. Adanaspor maçında bizlere galibiyet hediye eden takımımızı kutluyorum” dedi.

BAŞKAN TAKIMA GÜVENİYOR
Yeşilsiyahlı kulübün özellikle mali konudaki sıkıntıları nedeniyle geride kalan süreçte olağanüstü bir dönem geçirdiğine değinen Başkan Üstek, “Artık Denizlispor’un önü açık. Camianın beklediği sportif başarıyı ligin ikinci yarısında yakalamak istiyoruz. Ligin ilk bölümünde ciddi puanlar kaybettik. Bunları ikinci yarıda telafi edeceğimize inanıyorum. Adanaspor maçının bir başlangıç olmasını diliyorum. Teknik ekip ve futbolcularıma güveniyorum” diye konuştu.

YENİ TRANSFERLERDEN MEMNUN
Takıma yeni katılan futbolcuların performanslarını da değerlendiren Başkan Mustafa Üstek, “Sahadaki her futbolcu terinin son damlasına kadar mücadele etti. Maçı kazanma isteğini sahaya yansıttığında rakip kim olursa olsun kazanacağının sinyalini verdi. Devre arasında takıma yaptığımız transferlerin de ne kadar doğru tercihler olduğu gösterdikleri performanstan belli. Camiamız sabırlı olsun. Denizlispor ligdeki konumunu süratle üst sıralara taşıyacaktır” diye konuştu.

YENİ TRANSFERLER YOLDA
Transfer dönemi kapanmadan takıma yeni transferler yapmak istediklerinin de altını çizen Başkan Üstek, “Çalışmalarımız sürüyor. Orta sahaya ve forvete takviyeler yapacağız. Golcümüz maç öncesi sakatlık sorunu yaşadı. Onun da takıma katılması ile daha da güçleneceğiz. Yeni transferler ile birlikte biraz daha rahatlayacağız. Bizler yönetim olarak Denizlispor için her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Yönetimdeki herkes üzerinedüşeni fazlası ile yaptı. Yapmaya da devam edecek” dedi.

HERKES DESTEK OLMALI
Özellikle mali sıkıntılar konusunda tüm Denizli’nin seferber olması gerektiğinin altını çizen Üstek, “Kulübümüzde mali disiplini sağladık. Tek kuruş gelirimizi boşa harcamıyoruz. Yönetimdeki herkes Denizlispor’a kendi işlerinden daha fazla mesai harcıyor ve bu konuda çok hassas davranıyor. Bu kulüp yönetim kurulunun değil tüm Denizli’nin ortak değeridir. Ürettiğimiz çözümlerin kalıcı olması için yalnız bırakılmamız gerekiyor. Kentimizin büyüklerinin, Denizli’nin büyük yatırımcılarının, bürokratlarının her kesimin kulübe sahip çıkmasını bekliyoruz. Kendi ayakları üzerinde durabilen bir kulüp olabilmemiz için bu destek şart. Bizler gelip geçiciyiz. Denizlispor daima olacaktır. Bu nedenle sağlıklı bir yapılanma inşaa etmemiz şart. Bu yük tek başına yönetim kuruluna verilmemeli. Herkes elini taşın altına koymalı” dedi.

TARAFTARA DA SESLENDİ
Adanaspor maçında yeşilsiyahlı taraftarların maça çok büyük etkisinin olduğunu da söyleyen Başkan Üstek, “Taraftarımız her zaman sportif başarı ister. Bunu bizler de istiyoruz. İçinde bulunduğumuz koşulları abartmadan, gizlemeden hep kamuoyu ile paylaştık. Geçmişte yapılan hataların kurbanı olduk. Şimdi yeni bir sayfa açtık. Lig bizim için yeni başlıyor. Eğer bir başarı olacaksa bu taraftar desteği olmadan gerçekleşemez. Bu nedenle taraftarlarımızın her zaman takıma destek olması ve tribünleri doldurması gerekiyor. Adanaspor maçında muhteşem bir taraftarımız vardı. Bu sayı daha da artmalı” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER