ÜSTEK VE ATİLLA SPORDA SON BASKI'YA KONUK OLDU

ÜSTEK VE ATİLLA SPORDA SON BASKI'YA KONUK OLDU

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İbrahim Alayont’un hazırlayıp sunduğu Sporda Son Baskı’nın bu haftaki konukları Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek ve Başkan Yardımcısı Taner Atilla oldu.

Yeşil-siyahlılardaki son gelişmeleri Başkan Mustafa Üstek ve Başkan Yardımcısı Taner Atilla DRT Denizli ekranlarında paylaştı. Transferde nokta atışı yapmak istediklerini açıklayan yeşil-siyahlı kurmaylar çalışmaların devam ettiğini taraftarların biraz daha sabırlı olmaları gerektiğini söylediler.

ÜSTEK: “YÜZDE 800 FAİZ ÖDEDİK”
Göreve gelirken transfer yasağını kaldıracaklarını söylediklerini ifade eden Başkan Mustafa Üstek, “ Sıkı çalışmalarımızın sonucunda transfer yasağını kaldırdık. Bu kadar zorlanacağımızı bilmiyorduk. Kağıt üzerinde yazılanlarla ödenen rakamlar arasında büyük farklar var. 100 lira borç, faiziyle yargılama gideriyle 250 olmuş. Ciddi paralar ödendi ama sonuç olarak buralara kadar geldik” diye konuştu. FİFA’daki dosyaları kaldırmak için 7 oyuncuya yaklaşık 5 Milyon TL para ödediklerini belirten Üstek, “ Çok büyük farklılıklar var. Oyunculara olan toplam borç 150 Bin Euro biz bunu yüzde 800 faizle ödedik. Böyle Denizlispor’un borcu bitmez. Biz Sankoh, Moritz, Anıl ve Yasin’le yollarımızı ayırdık. Fakat hepsiyle anlaşma sağlayarak güzel bir şekilde ayrıldık” dedi.

“YOLU AÇIK OLSUN”
Yasin Ozan’a 200 Bin TL ödeme yaptıklarını ve sözleşmesini fesih ettiklerini söyleyen Başkan Üstek, “ Oyuncu başarılı olur, olmaz biz bunda değiliz.  Yasin ile olmadı yapacak bir şey yok.  Futbolcunun bizde 440 Bin TL alacağı vardı.  Ancak bu paranın 160 Bin TL’si geçen sezondan geliyordu. Oturduk konuştuk.  160 Bin TL’yi ödeyelim işi bitirelim istedik ancak bize bu sezondan 40 Bin TL hatırım yok mu dedi. Kabul ettik ve 200 Bin TL’de anlaşma sağladık. Yolu açık olsun” diye konuştu.

“ALPEREN VEFA BORCUNU ÖDEYECEK”
Yeniden takıma kazandırılan Alperen Babacan’ın Denizlispor’un evladı olduğunu söyleyen Başkan Üstek, “ Alperen sezon başında ayrılırken TFF. 1. Lig’de bir takıma gitmeyeceğini söylemişti. Sadece Süper Lig’e gitmek için takımdan ayrılacağını bizlere iletmişti. Biraz kırgınlığımız vardı ancak Alperen üzerine düşeni yaptı. Akhisarspor ile görüştük onlarda Alperen’in bizim evladımız olduğunu transfere onay vereceklerini söylediler. Onlara da çok teşekkür ediyoruz. Alperen’in de bir çok talibi vardı ancak o bize olan vefa borcunu ödemeye geldi” ifadelerini kullandı.

“GECE GEÇ SAATLERE KADAR UĞRAŞTIK”
“Transferde belirlediğimiz istediğimiz oyuncuları almak istiyoruz” diyen Başkan Üstek Hasan Kılıç transferi hakkında da şu sözleri söyledi : “ Bazı zorluklara katlanıyoruz. Hasan’ın transferi de bizi çok zorladı. Gece geç saatlere kadar uğraştık.  Sabah erken saatlerde de ödemeleri gerçekleştirdik. Sonunda da imzaları attık inşallah emeklerimizin karşılığını alacağız” İsmail Haktan konusunda da konuşan Üstek, “İsmail’i çok beğeniyorum. Olursa çok mutlu olurum. Düşündüğümüz isimler arasında oda var. Gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

“MENAJERLER İŞİN HEP İÇİNDE”
En az taraftar kadar bizde transferleri erken bitirmek istiyoruz diyen Başkan Üstek, “ en iyi oyuncuları getirmek için çalışıyoruz. Taraftarlarımız sürekli soruyor. İstediğimiz isimlerin içinde Segbefia’da var. Herkesin içi rahat olsun. Teknik Direktör Reha Erginer’in raporu doğrultusunda adımlarımızı atıyoruz. Göztepe ile görüşüyoruz. Geçtiğimiz sezonda ilişkilerimiz iyi yönde seyir etmişti. Ancak menajerler işin hep içinde. Verdiğimiz paraların çok üstüne çıkan takımlar var” dedi.

“11 BİN TL İÇİN ÇALIŞMAMA KARARI ALMIŞLAR”
Güven sorununun kalmadığını aktaran Başkan Üstek geçmişinde izlerinin hala olduğunu belirtti. Nike firmasından günlerce teklif beklediklerini söyleyen Üstek, “ Adamlardan malzeme almak istiyoruz ancak bize teklif sunmuyorlar. Araştırdık 2 yıl önce 11 Bin TL borç yapmışlar. Bundan dolayı adamlar bize malzeme vermiyor. Parayı yatırdık sonrasında malzeme sıkıntısını çözüme kavuşturduk. Nike’ın bütün distribütörleri 11 Bin TL için Denizlispor ile çalışmamak için karar almış. Çok acı bir durum” şeklinde konuştu.

ATİLLA: “BELİRLEDİĞİMİZ İSİMLER ÜZERİNE YOĞUNLAŞTIK”
Transferde hata yapmak istemediklerini söyleyen Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “ Şu an da 3’te 3 yapmış durumdayız. Yakın zaman içerisinde bir ismi daha açıklayacağız. Belirlediğimiz isimler üzerinde yoğunlaştık. Israrla bu isimlerin üzerine gidiyoruz. Belki taraftarlarımız süreç yavaş gittiği için kızabilir ama transfer yapmak için transfer yapmayacağız. Birçok isim dönüyor. Başkan Mustafa Üstek’i, görevli arkadaşları arayıp Denizlispor’a gelmek istiyorum diyen onlarca futbolcu var. Şu anda takımımızın durumu bilen ve referans alan herkes burada forma giymek istiyor. Kimsenin kuşkusu olmasın gizli bir şekilde operasyonları yapıyoruz. Çalışmalar dışarıya sızdığı zaman fiyatlarda yükseliyor. Futbolcu piyasasından çok menajer piyasasında hareketlilikler var. Bu yüzden sıkıntılarda çekiyoruz ama dik duruyoruz. Denizlispor’un her zaman B ve C planları vardır” dedi.

“1200 TL’NİN 225’İ KENDİ PERSONELİMİZDEN…”
Takıma fazla destek olmadığını açıklayan Taner Atilla hayata geçirilen yardım kampanyasından sadece 1200 TL toplandığını açıkladı. Atilla: “ Denizli’de yardım kampanyası başlatılsın diye büyük istek oldu. İşlemleri yaptırdık. Toplam 1200 TL toplanmış bu paranın da 225 TL’si kulüp personeli tarafından verilmiş. Sadece 975 TL para toplanabildi. Bu işten maalesef zarar ettik. Samsun’da 2 günde 400 Bin TL toplandı. İnanmayacaksınız ama çöpçülükle geçimini sağlayan bir taraftar 550 TL Samsunspor’a bağış yapmış. Denizli’nin bu takımdan alıp veremediği nedir? Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan dışında protokolden destek yok. Nasıl olsa Başkan Mustafa Üstek veriyor diyorlar. Bence biraz ayıp oluyor” dedi. “Bu yönetim bugün var yarın yok” diyen Atilla, “ Bu takım hepimizin. En önemli değer diyoruz ama kimse dönüp bakmıyor” diye konuştu.

“RECEP’İ ÇOK İSTİYORUZ, ODA GELMEK İSTİYOR”
10 numaraya Recep Niyaz’ı düşündüklerini açıklayan Taner Atilla, “ Başkan Mustafa Üstek Recep ile özel bir görüşme gerçekleştirdi. Bende kendisiyle bir temas sağladım. Doğrusunu söylemek gerekirse oyuncunun babasından annesine kadar herkesle görüştük. Recep’te buraya gelmeyi çok istiyor. Fakat tek sorun Çaykur Rizespor. Recep’i inanılmaz seviyorlar. Şu an tek sorun bu ama çalışmalarımız devam ediyor kendisini zaten çok istiyoruz. Bonservisi için bile teklifte bulunduk. Hocası bırakmak istemiyor.    Kulübünü aşarsak Recep bizimle beraber olacak” dedi. Transferi günlerdir konuşulan Owusu hakkında da görüş bildiren Atilla, “ Oyuncuyu Türkiye’ye gündemine getiren biziz. Türkiye’ye gelirse sadece Denizlispor’da oynayacak. Onunda oynadığı takımda bazı sıkıntılar var. Beklemedeyiz” dedi.     

“ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ”
Denizli Trafik Yaşam Grubu’nun 2. Yarının ilk karşılaşması olan Adanaspor karşılaşmasına 10 Bin kişi ile geleceklerini açıklamasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Atilla, “ Keşke öyle bir durum olsa. Bizde kulüp olarak elimizden gelen desteği sağlar, yardımcı oluruz. Bizimle irtibata geçmeleri yeterli olur. Kulüp olarak her şeye açığız” diye konuştu.

“YÖNETİM VE TAKIM ARASINDA KÖPRÜ OLACAK”
Sportif Direktör olarak getirilen Bülent Ertuğrul’un camiaya ve takıma çok fayda getireceğini inandıklarını ifade eden Atilla, “ Bülent spor camiasının içinden gelen bir isim. Ayrıca çokta tecrübeli, yönetim ve futbol takımı arasında bir köprü vazifesi görecek. Transferlerde de çok ciddi çalışmaları var” dedi.

“MEVCUT KADRO PLAY-OFF’A YETER”
“Mevcut kadro ile play-offa oynanması gerekiyor” diyen Atilla, “ Başkanımız ciddi bir yatırım yaptı. Bu kadro ile bazı hedefler koyabiliriz. Fakat birkaç maç oynadıktan sonra önümüzü daha iyi göreceğimizi düşünüyorum. 2 maç kazandığınız zaman farklı yerlere gelebiliyorsunuz. Yukarısı ile aramızda pek puan farkı yok” diye konuştu.

“ADANA MAÇINDA BARIŞ SAĞLAYACAĞIZ”
Gaziantepspor karşılaşması sonrası taraftarlarla tartışma yaşayan Ziya’nın moralinin bozuk olduğunu açıklayan Taner Atilla, “ Ben Ziya’nın suçlu olduğunu düşünmüyorum. Maç sonu oyuncuların farklı reaksiyon göstermesi çok normal, ama taraftarlarımızda biraz tolerans göstersinler. Otelde, havaalanında fotoğraf çektirip forma isteyip tribünde oyunculara küfür etmesinler. Bizlerle de ters düşmesinler. Adanaspor karşılaşmasında taraftarlarla Ziya’yı inşallah barıştıracağız. Ben taraftarlarında Ziya’yı bağrına basacağını düşünüyorum “dedi.

 

Spor Servisi

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER