ÜSTEK VE KURMAYLARI GÖREVİ BIRAKTI

ÜSTEK VE KURMAYLARI GÖREVİ BIRAKTI

Denizlispor’da Yönetim Kurulu Haluk Ulusoy Tesisleri’nde yaptığı basın açıklamasında görevi bırakma kararı aldığını belirterek, Olağan Genel Kurul kararı alındığını açıkladı.

Denizlispor’da yönetim görevi bırakma kararı aldı. Yeşil-siyahlı kurmaylar Haluk Ulusoy Tesisleri’nde gerçekleştirdiği basın toplantısında Olağan Genel Kurul kararı aldı. Bu gelişmeyle birlikte yeşil-siyahlı kulüp 27 Mayıs’ta seçime gidecek. Çoğunluk sağlanamaması durumunda genel kurul ikinci toplantısı 3 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Denizlispor Kulüp Başkanı Mustafa Üstek ve Başkan Yarımcısı Taner Atilla’nın katıldığı toplantıda Asbaşkanlar Necip İrdem ve Muhammet Kaya yöneticiler Hikmet Olgun, Mahmut Akarsu, Nihat Hünkar ve Ferhat Yıldırım katıldı.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Ligi çok zor şartlar altında bitirdiklerini ifade eden Denizlispor Kulüp Başkanı Mustafa Üstek, “Çok zor şartlar altında geldiğimiz görevimizde çok çalıştık ve sezonu ligde kalarak bitirdik. Bize verilen bayrağı yere düşürmeden bırakmamızda bize destek olan başta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a, Denizli protokolüne, teknik direktörümüz Fatih Tekke ve ekibine, Sportif Direktörümüz Bülent Ertuğral'a, futbolcularımıza, taraftarlarımıza, sponsorlarımız Abalıoğlu ve Bay-Tur şirketlerine, bağışları ile bize destek olan firmalara ve şahıslara, personelimize ve siz değerli basın mensuplarına teşekkür ederiz. Şimdi bu bayrağı başka arkadaşlarımıza teslim edeceğiz. Çok zor şartlar altında ligi bitirdik” dedi.

“YENİ YÖNETİME HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİM”
“En son 2 milyon TL ödememiz gereken miktarı yönetim kurulumuzun yardımları ile ödedim” diyen Başkan Üstek,  “ Ancak artık bizde tükendik. Şuanda ödememiz gereken 3 milyon TL var ancak artık ben bu parayı yönetim kurulu üyelerimizden isteyemem. Çünkü yönetim kurulu üyelerimiz ödemeleri gereken miktarların en az üç dört katını ödedi. Bizim nefesimiz tükendi. Şehrin önde gelenlerinden destek alamıyoruz. Şehir bize sahip çıkmıyor. Sadece yönetim kurulu olarak takımımızın başarısı için uğraştık. Artık yeni yönetimimizin önünü açmak istiyoruz. 27 Mayıs'ta ilk kongremizi gerçekleştirip çoğunluk sağlanamaması durumunda 3 Haziran'da ikinci kongreyi yapacağız. Yeni gelen yönetimimize maddi ve manevi her türlü destekte bulunacağımı bildiriyor, hiç bir şekilde aday olmayacağımı veya yönetimde bulunmayacağımı sizlere açıklıyorum. Benim yönetimimden veya dışarıdan bir aday olması durumunda her türlü desteği vereceğime söz veriyorum" dedi.

ATİLLA: “EL BİRLİĞİYLE BU TAKIM AYAĞA KALKAR”
İlk defa bir yönetimde istifaların olmadığı ve birlik olunduğunu belirten Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla, "Biz başkanımızın kararının arkasındayız. O bırakmayı düşünüyorsa hepimiz bırakacağız. Biz bu yönetim ile iki dönem transfer yasağımız olmasına rağmen büyük işler başardık. Bazıları küçümsüyor ama çok çalıştık, devre arası olmasına rağmen iyi adımlar atarak güzel bir kadro kurduk. Bu takımdan üç-dört kişi gönderilip yerine üç veya dört kişinin alınması ile önümüzdeki sezon Süper Lig'in en büyük adaylarından biri haline geliriz. İnşallah takım dağılmadan hızlı bir şekilde profesyonel adımlar atılır. Ancak öncelikle bu şehrin bu takımı sahiplenmesi lazım. Bize en büyük desteği Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan verdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca sponsor olan, reklam veren ve bağışta bulunan herkese ve ayrıca takımımıza gerek evimizde gerekse deplasmanda destek olan taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. El birliğiyle çalışılırsa bu takım ayağa kalkar" dedi.

İRDEM: “YENİ YÖNETİME BAŞARILAR DİLİYORUM”
Sezonun ikinci yarısında yapılan takviyelerle ligde kalındığını hatırlatan Denizlispor Asbaşkanı Necip İrdem, "İnşallah daha iyi bir yönetim gelir. Bizlerde her zaman destek veririz. Şehir olarak Denizlispor'u sahiplenmiyoruz. Düşmemeye oynuyoruz 4 bin taraftar geliyor. Samsunspor'un maçlarına 20 bin kişi gidiyor. Diğer takımlarda iyi şeyler oluyor. Büyük bir borç vardı biz bunu hafifleterek iyi bir takım kurduk. Yapılacak takviyelerle şampiyonluğa oynayacak bir kadronun olduğuna inanıyorum. Yeni yönetime başarılar diliyorum" dedi.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER