Uygun’dan Fener’e gözdağı!

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Fenerbahçe karşılaşmasıyla ilgili olarak, “Kazanmak için futbolun bütün güzelliklerini yansıtan, Denizlispor camiasına yakışır bir şekilde sahada olacağız. Rakibin durumu bizi ilgilendirmiyor” ifadelerini kullandı.

Uygun’dan Fener’e gözdağı!

Süper Lig’in 25’inci haftasında Fenerbahçe’ye konuk olacak Yukatel Denizlispor’da zorlu maç öncesi Teknik Direktör Bülent Uygun açıklamalarda bulundu. Morallerinin yerinde olduğunu belirten Uygun, tek sıkıntılarının ise sakat oyuncuların fazla olduğunu söyledi.

“TEK ÜZÜNTÜMÜZ SAKATLARIN FAZLA OLMASI”

“Konum itibariyle her maç bizim için zor” diyen Uygun, “ Fenerbahçe maçına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz hafta kazandığımız için moralimiz yerinde. Tek üzüntümüz sakat oyuncuların çokluğu. İskeleti oluşturan Lopes, Bergdich, Kibong ve Sackey gibi isimler yok. Ayrıca geçtiğimiz hafta sert bir darbe alan Estupinan’ın da kolunda ağrıları var” şeklinde konuştu.

“FUTBOLUN GÜZELLİKLERİNİ İZLETMEK İSTİYORUZ”

Her maçı kazanmak için sahaya çıkacaklarını kaydeden Uygun, rakibin durumuna, sistemine ve uygulayacakları taktiklere göre hareket edeceklerini belirtti. Sahada Denizlispor camiasına yakışır bir şekilde mücadele edeceklerini kaydeden Uygun, “ İnşallah kazanan taraf biz oluruz. Dua ediyoruz. Fenerbahçe camiası da zorlukların üstesinden gelebilir. O yüzden onların düştüğü durum değil, bizim neler yapabileceğimiz çok önemli. Futbol adına bütün bireysel yeteneklerimizi, isteğimizi, arzumuzu sahada sergileyip futbolun güzelliklerini izletmek istiyoruz” dedi.

“ROTASYONA MECBURUZ”

Yeni Malatyaspor maçında Hugo Rodallega’yı kenara oturtan Uygun, Fenerbahçe deplasmanında da kadroda sürprizlerin olabileceğinin sinyalini verdi. “Rotasyon mecburen devam etmek zorunda” diyerek sözlerine nokta koyan Uygun şunları söyledi:

“ Kadro yapısı ve sakatlıkların olması nedeniyle belli rotasyonlar uygulamak zorundayız. Maç günü rakibin durumu, sisteme ve taktiğe göre sahada olacağız. Bazen sürprizlerimiz olacak. Ona göre sahada gerekeni yapacağız”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER