UZUNPINAR TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

UZUNPINAR TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Uzunpınar 70. Yıl Çok Programı Lisesi, Okul Sporları Gençler Dart Türkiye Şampiyonasında ikinci oldu. 140 öğrencisi bulunan okul, final maçında bünyesinde milli takımdan iki sporcu ile Avrupa üçüncü bulunduran Ankara takımına yenilerek ikincilik kupasını Denizli’ye getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa organize edilen Okul Sporlarında Gençler Dart Türkiye Şampiyonası sona erdi. Antalya’nın Kemer ilçesinin ev sahipliğini yaptığı final maçlarında 5 bölgede gruplarını ilk 4 sırada bitiren 20 takım mücadele etti. 4’erli 5 grupta yapılan maçların ardından çeyrek ve yarı final maçları oynandı. Malatya’da düzenlenen yarı final maçlarında Hatay, Gaziantep ve Şırnak takımlarını saf dışı bırakarak adını final grubuna yazdıran Uzunpınar 70. Yıl Çok Programı Lisesi, final etabında Antalya, Aydın, Konya ve Hatay’ı mağlup ederek finale yükseldi.

FİNALDE YIKILDIK
Beden Eğitim Öğretmeni Cahit Arım’ın çalıştırdığı takım finalde bünyesinde 2 milli sporcu ve bir Avrupa üçüncüsü sporcu barındıran Ankara ekibi karşısına çıktı. Muhammet Kurt, Mikail Filiz,  Kazım Açıkgöz ve Şevket Altıntaş’ta oluşan Uzunpınar ekibi, final maçını kaybederek turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

MİLLİ TAKIMA SPORCU VEREBİLİRİZ
Şampiyonanın ardından açıklamalarda bulunan Arım, “Öncelikle ilimizde yapılan genç erkekler Dart turnuvasında 4. olup bölge maçlarına gitme hakkı elde ettik. Bu süreçten sonra kendi kulübümüz olan İncilipınargücü Gençlik ve Spor Kulübü imkanları ile öğrencilerimizin gelişimini sürdürdük. Bölge elemlerinde Malatya’da 3.olarak adımızı 20 takımın katılacağı ve Antalya’nın Kemer ilçesinin ev sahipliği yaptığı Türkiye şampiyonasına katılım hakkı elde ettik. Artık sorumluluğumuz bir kat daha artmıştı ve biz takım olarak da buna hazırdık. Tek düşüncemiz okulumuzu kulübümüzü ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmekti çok şükür öğrencilerimiz inanılmazı ve imkansızlıkları aşarak Türkiye 2. Oldular. Takım oyuncularımız Muhammet Kurt, Mikail Filiz,  Kazım Açıkgöz ve Şevket Altıntaş’a teşekkür ediyorum. Bu başarıda emeği geçen okul idaremize sürekli bizlere destek olan okul öğretmenlerimize ve Uygar Şişman abimize okulum ve kulübümüz adına çok teşekkür ederiz. Daha güçlü sponsor desteği alırsak Uzunpınar’dan milli takıma oyuncu göndere biliriz tek tıkandığımız nokta maddi imkansızlıklar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER