YALÇIN FİTİLİ ATEŞLEDİ!

Kızılcabölükspor Teknik Direktörü Ali Yalçın, yeni sezon hazırlıkları kapsamında DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne çarpıcı açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam yıllardır taraftarın hayalini kurduğu 2. Lig’e direkt çıkmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

YALÇIN FİTİLİ ATEŞLEDİ!

Denizli futboluna bugüne kadar bir çok yıldız isim kazandıran, Denizlispor ve Denizli Büyükşehir Belediyespor’da da büyük başarıların altına imza atan Teknik Direktör Ali Yalçın, yeni sezon öncesi DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Spor Muhabiri İbrahim Alayont’a konuştu. Deneyimli spor adamı Kızılcabölükspor’un maddi manevi gereken desteği görmesi halinde büyük başarılara imza atacağını belirtti.

“GİDENLERİN YERİNE KALİTELİ İSİMLER ALDIK”
Hasan Şermet’in ayrılmasının ardından Kızılcabölükspor yönetiminin yaptığı teklife ‘evet’ diyen ve  kolları sıvayan Ali Yalçın, “ Geçen sezon Kızılcabölükspor bir final oynadı. O takımda forma giyen 7-8 oyuncu takımda kaldı. 4-5 oyuncuyla yollar ayrıldı. Gidenlerin yerine kaliteli isimler aldık. Geçen sezon kapısından dönüle 2. Lig için bu sezon daha da hevesliyiz. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor” dedi.

İYİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Takıma yeni katılan isimlerin takıma iyi adapte olduğunu belirten Yalçın, “ Dayanıklılık ve kondisyon yükledik. Artık özel maçlarla teknik anlamda iyi çalışmalar yapacağız. Şu ana kadar bize iyi uyum sağladılar. Hazırlık karşılaşmalarında duruma bakacağız gerekirse 1-2 oyuncu daha alabiliriz” ifadelerini kullandı.

BURADA MÜTEVAZİ BİR ÇALIŞMA VAR

“Kızılcabölükspor’un 3. Lige çıktığından bu yana mütevazi bir çalışması var” diyen Yalçın, “ Maddi olarak çok fazla açılan bir kulüp değiliz. Hesaplı gitmekte fayda var. Maddi küçük ama düşünce olarak büyük işler yapılıyor. Bu senede hesaplı gidiliyor. Boş transferler yapılmıyor. Bizim grupta Ordu, Van ve Karşıyaka gibi takımlar var. Büyük yatırımlar yaptılar. Mütevazi bir takımla, büyük takımları alt edecek planlar yapıyoruz. Yönetimle de güzel bir çalışma ortamı var” diye konuştu.

HER ŞEY MADDİYAT DEĞİL AMA…

“Her şey maddiyat değil ancak maddiyat olmadan da bir şey olmuyor” diyerek sözlerine devam eden Yalçın, “ Bu sezon gönlümüzden geçen 2. Lige çıkmak. Bunun için buradayız. Bu işler kolay değil. Her şey maddiyat değil ama maddiyat olmadan da olmuyor. İçimizden geçen Kızılcabölükspor’un en iyi yerlerde olması. Bu takım finalden döndü. Bu sene amacımız finali görmeden 2. Lige çıkmak. Arzumuz ve isteğimiz bu” dedi.

KIZILCABÖLÜKSPOR DESTEKSİZ KALDI
“Başarıyla beraber her şey gelir” diyen Yalçın, “  Başarı olduğu zaman destek gelir.  Denizli’de taraftar kötü olduğunda da destek olmuyor değil ancak Kızılcabölükspor çok desteksiz kaldı. Yeterli destek verilmedi. Şehrin valisi, belediye başkanı ve Tavas Belediye Başkanı gerekli desteği verirse her şey daha kolay olur. Onların desteğiyle iyi işler yapılabilir” şeklinde konuştu.

TARAFTARLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ
Taraftarlara da mesaj gönderen deneyimli teknik adam, “ Kızılcabölükspor’un taraftarları çok iyi. Özellikle Kızılcabölük’teki maçlarda çok güzel atmosfer oluyor. Onların iyi bir desteği var. Bu sezon bizim yanımızda olsunlar. Yıllardır başarılmayan bu işe bu sezon son vereceğiz ve taraftarımızın yüzünü güldüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER