“YAPILACAK TRANSFERLERLE YARIŞMACI TAKIM OLABİLİRİZ”

Kariyerinde bir çok takımı şampiyon yapan ve Denizlispor’da II. dönemini geçiren Osman Özköylü, hiçbir zaman eksilmeyen hırsını, azmini ve savaşçılığını bu sezonda göstereceğe benziyor. Horoz’un sesinin bu sezon gür çıkaracaklarına inancı tam olan 46 yaşındaki teknik adam, geride kalan hazırlık dönemini İbrahim Alayont’a anlattı…

“YAPILACAK TRANSFERLERLE YARIŞMACI TAKIM OLABİLİRİZ”

Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü, yeşil siyahlılardaki son durumu DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne değerlendirdi. Tecrübeli teknik adam, takımın genel durumunun iyi olduğunu ancak stoper ve forvet transferini geciktirmelerinin ise kendileri açısında büyük dezavantaj olduğunu ifade etti.Afyon ve Kızılcahamam kamplarının ardından 3 günlük izne çıkan yeşil siyahlılarda teknik patron Osman Özköylü, çarpıcı açıklamalar yaptı. Kamp dönemini değerlendiren deneyimli hoca, “ Eksiklerimiz mutlaka var. Elimizdeki oyuncu grubunu en iyi şekilde lige hazırlamaya çalıştık. Stoper, sağbek, forvet ve orta saha transferleriyle bu sezon ligde yarışmacı takımlardan birisi olabiliriz” dedi.

“İLK ETAPTA SAYISAL OLARAK EKSİK KALDIK”

İlk etapta sayısal olarak istedikleri seviyeye gelemediklerini ifade eden Osman Özköylü, “ İlk etaba 13-14 oyuncuyla başladık. Bu sırada yapılan transferlerimiz bize katılan isimler oldu. Genel olarak eksiklerimiz var. İstediğimiz alternatif kadroyu oluşturabilmiş değiliz. Mutlaka transfer yapmamız gereken noktalar var.  Bu da bizim adımıza olumsuz bir tablo ortaya çıkarıyor” diye konuştu.

“HER ŞEYE RAĞMEN LİGE İYİ HAZIRLANDIK”

2 kamp dönemi geçirdiklerini ve 30 günlük sürede 2 ciddi hazırlık karşılaşması yaptıklarını ifade eden Özköylü,  “ Şu an elimizde sağ bek ve stoper yok. Orta sahaya da bir adam almamız gerekiyor. Son dönemdeki sakatlıklar buraya takviye yapmamız gerektiğini gösteriyor. Ama biz her şeye rağmen en iyi şekilde lige hazırlandık. Oyuncu sayısının az olmasından dolayı hazırlık maçlarında fazla oyuncu kullanamadık. Hatta bir maçımızı iptal etmek zorunda kaldık.  Çünkü ufak tefek sakatlıklar sebebiyle elimizde oyuncu olmadığı için buna mecbur kaldık. Kampta 2 tane ciddi hazırlık karşılaşması oynadık. Oyuncularımız hem kamp yorgunluğu hem de antrenmanlardaki tempodan dolayı tam performans gösteremedi. Hazırlık döneminde eksiklerimizi görmeye çalıştık. Zaman zaman iyi şeyler oldu, bazen de saha içinde istemediğimiz durumlar vardı. Bunlar mutlaka olacak yeni bir takımız. Kadromuz henüz tamamlanmış değil. Sakatlıklardan dolayı şu an ligin tamamını götürecek durumda değiliz” ifadelerini kullandı.

“SAĞBEK İÇİN İSTEDİĞİMİZ GERİ DÖNÜŞÜ ALAMADIK”

“Mbamba’nın sakatlığı ve savunmadaki performanslar nedeniyle 4 isim almamız gerekiyor” diyen kurt hoca, “ Mbamba’nın sakatlanmasının ardından orta sahada bir transfer beklentisi oluşmaya başladı. Sağbek konusunda ilk günden bu yana isteğimiz vardı. Bunu takım içerisinde çözebilir miyiz? Diye düşündük fakat istediğimiz geri dönüşleri alamadık. O bölgede düşündüğümüz isimler iyi bir katkı veremedi. O yüzden ciddi anlamda sağbek, forvet ve orta saha ihtiyacımız var” dedi.

“TİSDELL’İN KALMASI İÇİN RAPOR VERECEĞİM”

Kızılcahamam kampında denemeye alınan Liberyalı Tonia Tisdell’le ilgili yönetime olumlu rapor verdiğini belirten Özköylü,  “ Yönetimden onu takımda görmek istediğimi özellikle rica ettim. Şu anda tabi hazır değil. Son bir iki senesi çok sağlıklı geçmedi. Mevcut durumda beklentimizi karşılayacak durumda değil ama kamp içerisinde çok iyi çalıştı. Ben onu çok iyi tanıyorum. Hazırlık maçlarında da oynattık. Gayet de etkili performanslar ortaya koydu. Kesinlikle takım içerisinde olması gerektiğini ben yönetime de rapor vereceğim” diyerek yıldız oyuncuyu istediğini söyledi.

“MBAMBA EN HAZIR ADAMIMIZDI”

Mbamba’nın sakatlığıyla ilgilide önemli ifadeler sarf eden Özköylü, “ Yetkililer 2 aylık bir süreçten bahsediyor. Bu gelişme bizi çok olumsuz etkiledi. Çünkü orta sahadaki en dinamik, en iyi oyuncularımızdan bir tanesiydi. Lige en hazır oyuncularımızdan bir tanesiydi. Sakatlanması bizim adımıza büyük bir talihsizlik oldu” diye konuştu.

“FORVETTE İSTEDİĞİMİZ HAMLELERİ YAPAMADIK”

Forvet transferi konusunda gereken hamleleri yapamadıklarını itiraf eden tecrübeli hoca, “ Medyada adı geçen Etoundi, Kehinde ve Kurzawa ile ilgili fikir birliğine varmıştık. Ama maalesef bu konuda istediğimiz hamleleri bir türlü yapamadık. Bunun çeşitli sebepleri var. Bu bizim için çok olumsuz bir tablo. Bir şeyleri başarmak isteyen bir kulüp forvet transferini bu kadar geciktiremez.  Büyük bir hata diyebilirim. Forvet ve stoperle ilgili ilk günden bugüne kadar isteklerimiz oldu. Yaklaşık 45 gün geçti ve istediklerimi yapamadık. Bu bizim adımıza bir hata oldu” diyerek transfer konusunda özeleştiri yaptı.

“2-3 HAFTA SONRA İSTEDİĞİMİZ SEVİYEDE OLACAĞIZ”

“Elimizdeki oyuncular 2-3 hafta sonra istediğimiz seviyeye gelecek” diye Özköylü, “ Mevcut kadrodaki oyuncular yakın zaman içinde iyi bir noktaya gelecek.  Ama yeni gelecek oyuncuların şu saatten sonra hazır hale gelmesi uzun sürebilir. Tabi ki oyuncunun buraya nasıl geleceği de çok önemli. Hazır bir oyuncu alırsak bunun süresi çok daha kısa olur. Profesyonelliğe önem veren bir oyuncu alırsak bizim için çok iyi olur.  Adamın geçmişine, kariyerine, geçen sezondan oynadığı maç sayısına bakıyorsunuz ama bu adam tatilden buraya gelirse minimum 6 hafta gerekir. Eğer oyuncu hazır değilse kullanamayız. Biz 2-3 haftamızı elimizdeki mevcut oyuncularımızla geçirmek durumundayız. Şimdilik görüntü bu” diye konuştu.

“PERFORMANS VE SAKATLIKLAR TAKVİYEYE ZORLUYOR”

Tecrübeli teknik adam sözlerine şöyle nokta koydu:“ Şu anda sakatlıklardan doğan sıkıntılarımız var. Mbamba’yı kaybettik. Aissati’nin geçtiğimiz sezondan gelen sıkıntıları var ve 10 gündür bizden uzak.  Şu anda orta sahada Deniz, Burak ve Recep var.  Bu yüzden 4 transfer yapılması gerektiğini belirttim. Diğer takımlarda çok büyük yatırımlar yaptılar onlarla savaşacağız. Taraftara da açık yüreklilikle söylüyorum. Gerçekçi olmamız gerekiyor. Her şeye rağmen hep birlikte hedefe gitmek için çalışacağız”

İBRAHİM ALAYONT  

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER