Yarı finali geçtiler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ortaokulu Kız Basketbol Takımı, Aydın’da düzenlenen Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası yarı finalinde galip geldi. Denizlili sporcular, Afyonkarahisar'da 25 Nissan tarihinde düzenlenecek olan finalde Denizli’yi temsil edecek.

Yarı finali geçtiler

Türkiye Ortaokullar Arası Yıldız Kızlar Basketbol Şampiyonası çerçevesinde düzenlenen Yıldız Kızlar Basketbol İl Birinciliği karşılaşmalarında Denizli TOBB Ortaokulu Kız Basketbol Takımı, Denizli’de il, Uşak’ta grup ve Aydın’da ise yarın final birinciliği elde etti. Denizli’yi 22 ile 25 Mart tarihleri arasında Aydın ilinde temsil eden TOBB Ortaokulu Kız Basketbol Takımı, grup maçlarında karşılaştığı Ankara 94-13, İzmir 23-47, Konya 13-41 ve Muğla 41- 62 mağlup Denizli TOBB Ortaokulu Kız Basketbol Takımı, 8 takım ile birlikte direk finalle katılmaya hak kazandı. Genç sporcuların birincilik için mücadele edeceği Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası finalleri 25 Nisan tarihlerinde Afyonkarahisar’da yapılacak. Gerçekleşecek maçta Denizli’yi temsil edecek olan genç sporcular, kazanmak için kıyasıya mücadele edecek.

“Türkiye’nin en iyisi arasındaydık”

Şampiyonluk yolunda çok emek verdiklerini ve haftada en az 5 gün çalıştıklarını anlatan takım hocası Ali Yaşatürk, “Daha önce Türkiye dördüncülüğü ile başladığımız hikaye yine TOBB Ortaokulu ile Türkiye Finalleri’nde devam ediyor. Çocuklarımız haftada en az haftada 5 gün çalışıyor. Yazın da çalıştılar. Çok emek verip ter döktüler ama sonuç ortada. Türkiye’nin en iyisi arasındaydık. Pandemiden sonra en iyilerinin arasında da olduğumuzu gösterdik” dedi. Aydın’da düzenlen yarı final maçlarında birin olduklarından dolayı mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen takım oyuncusu Gökçe Gökcen, “Denizli’den birinci olarak çıktık. Daha sonra yarı finallerde birinci olduk. Kazandığımız için mutluyuz ve gururluyuz. Basketbol takımı olarak Türkiye finalinde Denizli’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz” diye konuştu.

“Türkiye Şampiyonası’nda Denizli’yi temsil edeceğiz”

Türkiye Şampiyonası’nda final maçlarında mücadele vererek en iyi şekilde Denizli’yi temsil etmek istediklerini anlatan bir diğer takım oyuncusu Hatice Berrin Öğmen, “Yarı finallerde katılarak çıkmayı başardık. Şimdi ise Türkiye finallerine katılmaya hak kazandık. Türkiye şampiyonasında Denizli’yi temsil edeceğiz. Umarım oradan da güzel bir şey çıkartırız” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER