YAZ SPOR OKULLARINA KAYITLAR BAŞLADI

YAZ SPOR OKULLARINA KAYITLAR BAŞLADI

Yaz tatilini Denizli’de sportif kurslarla değerlendirmek isteyen 5–18 yaş grubu gençler için ücretsiz yaz spor okulu kayıtları başladı.

Türkiye’nin dört bir tarafında, okulların kapanmasıyla birlikte Yaz Spor Okulları kapılarını açmaya hazırlanıyor. Her yıl olduğu gibi bu yaz döneminde de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çocukların yaz dönemini spor yaparak değerlendirmeleri adına çalışmalar başladı. Bu sene voleyboldan karateye, eskrimden yüzmeye kadar 21 sportif branşta yaz okullarında kurslar verilecek. Denizli’nin farklı köşelerinde açılan Yaz Spor Okulları tanıtım stantlarında İl Müdürlüğü Antrenörleri tarafından kayıtlar alınmaya başladı. 5–18 yaş grubunu kapsayan kurslar için 8 ayrı noktada bulunan stantlarda veliler kurslar hakkında bilgi alabilir ve çocuklarının kayıtlarını yaptırabilir.

ENGELLİLER SPORLA BULUŞACAK
Yaz tatilinde engelli bireylerin de spor okullarına katılmalarına yönelik çalışmalar yapılıyor. Farklı engel gruplarında basketboldan judoya, okçuluktan atletizme kadar 12 ayrı branşta kurslar verilecek. Gençlik Spora bağlı uzman antrenörler, engelli bireylere yönelik açılacak kurslarda eğitim verecek.

İBANOĞLU’NDAN YAZ SPOR OKULLARINA DAVET
Gençleri yaz spor okulları kurslarına katılmaya davet eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, kurslarda çocukların yeni arkadaşlıklar ve beceriler kazandığını, rekabet içinde paylaşmayı öğrenerek kendilerine olan güveni pekiştirdiğini söyledi. Engelli bireylere de çağrıda bulunan İbanoğlu, engel türü ve derecesi ne olursa olsun; hareket etme, egzersiz yapma ve sportif aktivitelere katılmalarının onlar için çok önemli olduğunu kaydetti. 12 ayrı engelli branşında kurs açtıklarını söyleyen İbanoğlu, engelli bireylerin bu kurslarda düzenli spor yapmalarının yaşam motivasyonlarını artıracağını sözlerine ekledi. Spor Genel Müdürlüğünün kuruluş yıldönümü olan 29 Haziran tarihinde yaz okullarının toplu açılış töreni yapılacak.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER