YENİ STADYUM GELİYOR…

YENİ STADYUM GELİYOR…

Denizli’ye yapılacak olan stadyumla ilgili somut adımlar atılmaya başladı. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve beraberindeki heyet Denizli’ye gelerek tesis yatırımları ve yeni stadyum projesi için incelemelerde bulundu.

Denizli Atatürk Stadyumu’nun yerini alması beklenen yeni stadyum için çalışmalar başladı. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ve beraberindeki heyet Denizli’ye gelerek tesis yatırımları ve stat projesi için yerinde incelemelerde bulundu.

BAKAN ZEYBEKCİ’DE GÖRÜŞTÜ
Müdür Baykan ve ekibine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen ve yetkililer eşlik etti.

YERİNDE İNCELEME YAPILDI
Pamukkale yolu üzerinde Eskihisar Mahallesi’nin olduğu böyleye yapılacak olan yeni stat için yerinde inceleme bulunan yetkililer çalışmalara başladı. Yıllardır Denizlispor taraftarının hayali olan yeni stadyumun yapımına yeni sezona kadar başlanması bekleniyor. Yeşil-siyahlıların yeni mabedine ne zaman geçeceği konusunda bilgi verilmezken, taraftar gelecek sezon maçların yeni stadyumda oynanması konusunda istekte bulunuyor. Yapılacak olan stadyumun 20 bin kişinin üzerinde olacağı ve 200 Milyon TL’ye mal olması bekleniyor.

Gerçekleştirilen incelemeler hakkında yetkililer herhangi bir açıklamada bulunmazken Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, sosyal medya hesabından “ Hadi hayırlısı” diyerek müjdeyi verdi.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211