Yeşil-siyahlı yöneticiler yine yeni yeniden ceza yiyecek

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Yukatel Denizlispor’u Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk etti.

Yeşil-siyahlı yöneticiler yine yeni yeniden ceza yiyecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Yukatel Denizlispor’u, Başkan Ali Çetin’i ve yönetici Levent Çaputçu’yu PFDK’ya sevk etti.

TFF’nin sitesinde yapılan açıklamada, “YUKATEL DENİZLİSPOR Kulübü'nün 20.12.2020 tarihinde oynanan YUKATEL DENİZLİSPOR-AYTEMİZ ALANYASPOR Süper Lig müsabakasındaki "6 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi suretiyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ve COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 9/2 maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine” ifadeleri yer aldı.

Kurul Başkan Ali Çetin ve yönetici Levenet Çaputçu’yu “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle PFDK’ya sevk etti. Resmi siteden yapılan açıklamada Başkan Ali Çetin ve Levent Çaputçu’nun  "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ve COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 7/11 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir” sözlerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER