YILLAR SONRA A TAKIMDA BULUŞTULAR

Bu sezon ligde üst sıraları hedefleyen Denizlispor, özüne dönüş yaptı. Yeşil siyahlıların bu sezon kadrosunda altyapıdan yetiştirmiş olduğu 7 futbolcu yer alacak.

YILLAR SONRA A TAKIMDA BULUŞTULAR

Denizlispor’da Denizlililer forma giyecek. Geçtiğimiz sezon sonunda son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin, Denizlispor’da altyapıdan yetişen ve Denizlili olan oyuncularında olması gerekiyor demiş ve transferde rota altyapıdan yetişen oyunculara dönmüştü.

Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Denizlispor, 2015-2016 sezonu sonunda takımdan ayrılan Recep Niyaz, geçtiğimiz sezon başında Akhisar’ın yolunu tutan Alperen Babacan ve 2014-2015 sezonu başında Gazişehir’e transfer olan Muhammet Himmet Ertürk’ü yeniden Denizli’ye getirdi.

Yeşil siyahlılar sadece Erhan Kartal’a imza attıramadı. Uzun süren görüşmelerde Denizlili oyuncu ile orta yol bulunamamıştı.  Yapılan bu takviyelerin ardından Denizlispor’un kadrosunda altyapıdan yetişen isim sayısı da bir hayli arttı. Bu sezon A takımda yer almasına kesin gözüyle bakılan kaleciler Asil Kaan, Hüseyin Altıntaş, Asım Aksungur, Mustafa Teke ile birlikte sayı 7’ye çıktı. Bu oyuncularında sezon içerisinde forma giymesi bekleniyor.Yeşil siyahlıların profesyonel sözleşme imzaladığı Ali Eren Yalçın, Yunus Teke ve diğer genç oyuncularında sezon içerisinde A takımla idmanlara çıkacak ve gelecek yıllara yatırım yapılacak.

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER