Yılmaz Vural; “Denizli’ye gelince heyecanlanıyorum”

Adana Demirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Denizli’ye gelince heyecanlandığını ifade eden Vural, Denizlisporlu taraftarlara, ‘Yücel İldiz’e ve yönetime destek olsunlar’ diyerek, “Denizli’nin bende güzel bir anısı var. Çok sevdiğim bir yer, başarısında da çok mutlu oluyorum. Denizlispor inşallah Süper Lige çıkar” diye konuştu.

Yılmaz Vural; “Denizli’ye gelince heyecanlanıyorum”

Adana Demirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Spor Muhabiri İbrahim Alayont’a konuştu. Denizli’nin kendisinde ayrı bir yeri olduğunu ifade eden deneyimli teknik adam, “Denizli’ye gelince heyecanlanıyorum” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ’YE SEMPATİ DUYUYORUM”

2000-2001 sezonunda Denizlispor’u çalıştıran Vural, “Buraya gelince heyecanlanıyorum. Eski günleri hatırlıyorum. 2000-2001 senesinde rahmetli Tevfik Lav görevi bırakmış, biz gelmiş ve ligi 8.olarak tamamlamıştık. Çok güzel bir dönemdi. Sonraki sezon için anlaşamamıştık, olmamıştı. Nasip değilmiş… O günden beri Denizlispor çok sempati duyduğum bir takım” dedi.

“EŞİMLE BURADA TANIŞTIM AYRI ANISI VAR”

Eşiyle de Denizli’de tanıştığını ifade eden Vural, “ Eşimle de burada tanıştım. Denizli’nin bende güzel bir anısı var. Çok sevdiğim bir yer, başarısında da çok mutlu oluyorum. Umarım, inşallah Süper Lige çıkar. Çıkması da gerekiyor, baya mesafe açıldı çünkü. Denizli ile düşüncelerim güzel” diye konuştu.

“BELEDİYENİN ÇOK CİDDİ DESTEKLER VERDİĞİ KULAĞIMIZA GELİYOR”

Süper Lig yolunda Teknik Direktör Yücel İldiz ve yeşil siyahlı yönetime destek olunması gerektiğini söyleyen deneyimli teknik adam, “  Denizlisporlular Yücel hocaya ve yönetime destek olsunlar. Maddi sorunların aşıldığını duyuyoruz mutlu oluyoruz. Çünkü ekonomi bu işte çok önemli… Belediyenin çok ciddi destekler verdiği kulağımıza geliyor. Bunlar güzel şeyler, Denizli bunu hak ediyor. Çok uzun ara verdi inşallah Süper Lige döner. Çünkü burası sevimli ve keyifli bir yerdir. Buraya gelen evindeki kadar rahat maç oynar. Böyle bir taraftar kitlesi vardır. Çok sevimli bir yer gönül istiyor ki inşallah orada beraber oluruz” dedi.

ÇALIŞIR MISINIZ SORUSUNA, ‘NİYE OLMASIN’

Denizli’de ilerleyen yıllarda çalışmak ister misiniz? Sorusuna da cevap veren Vural, “Niye olmasın. Eski dönemlerden Mustafa Baysal Başkanım, Necdet Yılmaz, Eski Başkan Selami Urhan,  Başkan Ali İpek, benim canım ciğerim, çok yakınım aile dostumdur. Dolayısıyla bir parçamız Denizli’de. Seviyoruz burayı” diyerek mesajı verdi.

“SAKIN STADYUMU BAŞKA YERE YAPMAYIN”

Vural her şehre stadyum yapılmasına rağmen Denizli’ye yapılmamasını da şu sözlerle değerlendirdi: “Gönül istiyor… Her şehre bir stat yapıldı buraya neden yapılmadı. Yapılacaksa olduğu yerde olsun ama, sakın başka yere gitmeyin. Stadın olduğu yere güzel bir stat yapılsın”

“BİZ PROJE TAKIMIYIZ”

Adana Demirspor’daki günlerinden bahseden Vural, “ Burada güzel işler yapmak için uğraşıyoruz. 2015-2016 sezonunda oynadığımız play-off finalinde çok iyi oynamamıza rağmen penaltılarda elenmiştik. O takımdan Pote ile ben kaldım. Bir tek ikimiz buradayız. İkimizde bu takımı çıkarmak istiyoruz. Zaten biz bir proje takımıyız. Başkanımız Murat Sancak’ın idealleri var. Süper Lige çıkarsak şampiyonluğa oynayacağız. İddialıyız.  Tesisleri yapıyoruz. Profesyonel yöneticiler getirdik. Kendimizi taraftarımıza karşı yükümlü hissediyoruz. Yeni stadyumumuzda hayalimiz Süper lig oynamak” ifadelerini kullandı.

“SAMET VERMEM DEDİ”

Umut Nayir transferi hakkında da konuşan Vural, “ Umut Nayir benim evladım gibidir. Hukuk Fakültesi’nde okuyan ender oyunculardan birisidir. Medeni, kültürlü ve teknik adamlar için bulunmaz bir oyuncu. Karakteri olan bir kardeşimizdir. İstedik ki biz forvete yabancı değil bir Türk oyuncu getirelim. Olmadı çünkü ben istediğim gün 2 tane gol attı ve Samet Aybaba dedi ki vermem. E şu anda takımında da oynuyor.  İnşallah Allah onun orada başarılı olmasını nasip eder” diyerek konuya açıklık getirdi.

İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211