YÜCEL İLDİZ; “BİZ OLDUK” DERSEK TOKADI YERİZ!

Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Antalya kampında İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam, “Hedefimiz Gençlerbirliği’ni geçmek. Camia ve şehrin bize verdiği destekle Süper Lig’e çıkmak istiyoruz” dedi.

YÜCEL İLDİZ; “BİZ OLDUK” DERSEK TOKADI YERİZ!

Spor Toto 1. Lig’de gösterdiği performansla ilk yarıyı 2. sırada tamamlayan Denizlispor’da Teknik Direktör Yücel İldiz, Antalya kampında İhlas Haber Ajansı'na konuştu. Göreve ilk geldiğinde camiada bazı problemlerin olduğunu söyleyen İldiz, "Denizlispor’a ilk geldiğimiz günleri hatırlayanlar bilir, çok sıkıntılı bir dönemde geldik. Oyuncu antrenmana çıkmıyor, deplasmanda alınan farklı mağlubiyet, çok az taraftar maça geliyor kargaşa, kaos ortamında göreve geldik. Denizlispor’la daha önce 2 kez görüşmüştüm, 3. görüşmemizin ardından kısmet oldu göreve gelmek. Gerçekten çalışmaya başladığımız günden itibaren ekip arkadaşlarımla beraber ciddi çalışmaya başladık. Oyuncularla tek tek görüştük, takımın teknik kapasitesine baktık ve o dönemde milli takım arası olması da avantajdı.  En önemlisi, Denizli’ye ayak bastığımız günden itibaren ben ve ekibimi, başkanımız, yönetim kurulu, Denizli camiası çok sıcak karşıladı. Pozitif etki oluşturdu üzerimizde ve çalışma şevkimiz arttı. Bu şekilde de maçları kazanmaya başladık" diye konuştu.

"KALAN YÜZDE 50 DAHA ZOR OLACAK"

Şu anda yolun yarısını geçtiklerini hatırlatan tecrübeli hoca, "Henüz yolun yarısındayız. İşin yüzde 50’si tamamlandı. Diğer yüzde 50 daha zor olacak. Gümüşhanespor ve Malatyaspor maçlarının ardından Rizespor’la oynayıp kampı noktalayacağız. Hakikaten çok zorlu bir ikinci yarı olacak. Elimizden geldiğince Denizli’yi en iyi şekilde temsil edip, şu anda yakaladığımız havayla, camianın ve şehrin desteğiyle başarıyı yakalayıp Süper Lig’e çıkarız diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"HEDEFİMİZ GENÇLERBİRLİĞİ’Nİ GEÇMEK"

Ligin ikinci yarısında aynı ciddiyetle devam edeceklerini ifade eden Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, "Şu anda ilk 2 takım direkt çıkıyor. Burak Çalık’ın Gençlerbirliği maçında kaçırdığı golü konuştuk. Bu maçı kazansak, Gençlerbirliği’yle aradaki fark düşecekti. 3 puanlı sistemde her şey olur. Gençlerbirliği çok önemli bir camia. Trajik bir şekilde düşmüşlerdi, önemli bir kulüp, önemli bir camia. Tabii ki ciddi avantajları var. Biz de kulüp olarak iyi bir hava yakaladık, ciddi bir atılım yaptık. Ama bunun devamı gelmeli. Bunun devamı için de yukarı bakmamız gerekiyor. Aşağıya bakarsanız başınız döner. Yukarıya bakınca da Gençlerbirliği’ni görüyoruz. Bütün amacımız Gençlerbirliği’ni geçmek ya da yakalamak olacaktır. Bu yarış da bizi Süper Lig’e doğru götürecektir. Bütün çabamız bunun içinde olacak. Ama dediğim gibi çok önemli, çok ciddi yatırımlar yapan kulüplerimiz var. Bunun bilincindeyiz. ‘Biz olduk’ dersek tokadı yeriz. Çok daha iyi kenetlenmeli, çok daha sıkı şekilde bulunduğumuz konuma sarılmalıyız. Sezon sonuna kadar bu yarış bu şekilde devam ederse, kendimizi Süper Lig’de göreceğiz. İnşallah ikinci yarı Türk futbolu için hayırlı olur" diyerek sözlerini tamamladı. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER