Yukatel Merkezefendi Belediyesi ilk yabancı transferini yaptı

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, ilk yabancı transferini yaptı ve Amerikalı Jeremy Hollowell ile anlaştı.

Yukatel Merkezefendi Belediyesi ilk yabancı transferini yaptı

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, ilk yabancı transferini yaptı. ING Basketbol Süper Ligi'nin yeni ekibi Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, Amerikalı Jeremy Hollowell ile anlaştı. 1994 doğumlu, 2.03 m boyunda, 2017'de Georgia State çıkışlı Hollowell, Meksika ve İsrail Ligleri’nde oynadıktan sonra Yunanistan'ın Ionikos Nikaias Takımı’nın formasını giydi ve sezonu 11.8 dakika, 5.2 ribaund, 1.5 asist ortalamalarıyla tamamladı.

“Taraftarlarımız bizi izlemeye devam etsin”

Transfer çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Asbaşkan Gökhan Gökşin, “Birçok oyuncu ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bilindiği üzere kadromuzda Altan Erol, Ümit Sonkol, Hakan Yapar ve Serkan Menteşe ile yeniden anlaştık. Yerli transferinde ise Yiğitcan Turna ve Thomas Akyazılı ailemize katıldılar. İlk yabancı oyuncumuzu da transfer ettik. Denizlimize hayırlı olsun. Taraftarlarımız bizi izlemeye devam etsinler” diye konuştu. Asbaşkan Veli Tefenlili ise yabancı transferi konusunda aceleci olmadıklarını ve bu konuda ince eleyip sık dokuyacaklarını ifade etti. Tefenlili; “Öncelikle takımın iskeletini koruduk. Yeni sezonda yine iddialı bir kadro kurarak Denizlililere yakışan bir takım oluşturacağız. Taraftarlarımızın gönlü rahat olsun” diye konuştu.

“Yeni isimler takımımıza katılacak”

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Genel Menajeri Evren Yenice, “Öncelikle her zaman bize sonsuz destek veren Belediye Başkanımız Sayın Şeniz Doğan'a teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulumuz ve Başkanımız Veli Deveciler'le uyum içindeyiz. Kendilerine teşekkür ederim. Transferde bir hayli yol aldık. Önümüzdeki süreçte yine yeni isimler takımımıza katılacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER