YÜKSEKÇITA ORMAN'I YAKTI 63-52

YÜKSEKÇITA ORMAN'I YAKTI 63-52

Merkezefendi Belediyesi Yüksekçıta Koleji, TB2L 19. Hafta karşılaşmasında konuk ettiği Muğla Orman’ı 63-52 mağlup etti. TB2L’deki tek temsilcimiz Merkezefendi Belediyesi Yüksekçıta Koleji üst üste 2. galibiyetini aldı.  Kırmızı-beyazlılar Işıkspor’un ardından Muğla Orman’ı da mağlup ederek play-off yolunda zor bir engeli daha geçmiş oldu.

 Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya hızlı başlayan Coach Abbas Bakırcı’nın öğrencileri ilk periyodu 24-14 önde tamamladı. İkinci periyotta kontrolü kaybeden Kolej, bir ara 5 sayı geri düştüğü karşılaşmada periyot sonunda 34-33 öne geçti ve ilk yarı temsilcimizin üstünlüğüyle sona erdi.
Üçüncü periyot dengeli geçti. Pota altını iyi savunan Kolej, hücumda istediklerini tam olarak yansıtamasa da 12-10 periyot üstünlüğü ile geçildi ve son periyoda 46-43 önde girdi.
Son periyotta Hakan Eryüz’ün ekstra performansıyla rakibe üstünlüğünü kabul ettiren Kolej, farkı giderek açtı ve karşılaşmada 63-52 galip ayrıldı.
Kolej bu galibiyetle bir maçı eksik olmasına rağmen play-off’un içinde yer almayı başardı. Kırmızı-beyazlılar ligde 9 galibiyet ve 8 mağlubiyetle 26 puana ulaştı.
Merkezefendi Belediyesi Yüksekçıta Koleji gelecek hafta deplasmanda  Aydın temsilcisi Efespor’a konuk olacak.

İBRAHİM ALAYONT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER