ZİYA; 'EN AZ PLAY-OFF OYNAYACAĞIZ'

ZİYA; 'EN AZ PLAY-OFF OYNAYACAĞIZ'

Denizlispor’un golcü futbolcusu Ziya Alkurt DRT Denizli’ye Erzurum kampını ve yeni sezonda beklentilerini anlattı. Geçtiğimiz sezon attığı goller ile takımı sırtlayan Ziya, bu sezon hedefi yükseltti ve en az play-off oynayacaklarını dile getirdi. Golcü oyuncu ayrıca geçtiğimiz yıl attığı gol sayısını geçeceğini de söyleyerek iddialı açıklamalarda bulundu.

“İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ”
Erzurum kampının çok iyi geçtiğini belirten Ziya Alkurt; “ Takım olarak çok uyumlu çalışıyoruz. Takımın geçtiğimiz sezondan birbirini tanıması işimizi kolaylaştırıyor. Birkaç isim ayrıldı ancak iskelet kadro duruyor. Çok iyi bir şekilde sezon hazırlanıyoruz. Yusuf Şimşek bize çok iyi yaklaşıyor” diye konuştu.

“KALİTELİ BİR TAKIMA SAHİBİZ”
Bu sezonda takımı adına elinden geleni yapacağını söyleyen Ziya; “ Geçtiğimiz sezon gösterdiğim performansın üzerine çıkmak istiyorum. Bunun yanında takım olarak iyi işler yapmak istiyoruz. En az play-off oynayacağız. İddialı bir şekilde sezona hazırlanıyoruz. Çok kaliteli bir takıma sahibiz. Geçen yıl bazı maçlarda şanssızlıklar yaşadık. O karşılaşmalardan puanları çıkarmış olsak zaten play-off oynayacaktık. Belki tecrübesizliğin kurbanı olduk fakat bu sezon bu sıkıntıları aşacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“BİRBİRİMİZİN DERDİNDEN ANLIYORUZ”
Takım içinde iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu belirten Ziya; “ Geçen yıl çok sıkıntılarla mücadele ettik. Maddi ve manevi anlamda çok zorluklar yaşadık. Bugüne kadar arkadaşlık ortamımız bizi bir arada tuttu.  Şu anda sıkıntımız yok, aynı yaş grubunda olmamız bize avantaj sağlıyor. Birbirimizin derdinden anlıyoruz” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN MAÇ TEMPOSUNU KAZANMAK”
Afyon’daki amaçlarının maç temposunu yakalamak olduğunu söyleyen Ziya; “ Bizim için yenmek veya yenilmek önemli değil. Kazanmak elbette güzel bir şey ama  önemli olan maç temposu kazanmak. Saha içinde daha diri hale gelmek için çalışıyoruz. Teknik ekibimizde bize en iyi çalışmaları yaptırıyor. Özellikle Utku Alemdaroğlu ile çok iyi bir çalışma ortamı yakaladık. Onun elinde kendimi bir seviye daha iyi hissediyorum. Geçen sezonda kendisi ile 20 gün çalışmıştık ve fizik olarak en iyi sezonumu geçirmiştim” dedi. Geçen yıl kamp yapmadan hazırlandıklarını ancak bu sezon kampın kendilerine çok faydalı olacağını da sözlerine ekleyen Ziya; “ Çalışan oyuncu ile çalışmayan asla bir olmaz” şeklinde konuştu.

“TARAFTARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”
Taraftarın desteğine çok ihtiyacımız var diyen Ziya; “ Bizi desteklesinler. İşler ters gittiğinde motivasyonumuzu düşürmesinler. İyi ve kötü günümüzde yanımızda olsunlar. Tribünler dolduğu takdirde iyi işler yapabiliriz. Bunun en güzel örneği içeride oynadığımız Göztepe ve Eskişehir maçları, rakip taraftarın olması bile bizi ekstra motive etmişti. O yüzden bizi yalnız bırakmasınlar. Ben Trabzon’dan geldim Denizlispor için mücadele veriyorum. Denizli halkıda bu mücadeleyi yapsın. Ben bugün varım yarın yokum. Ama onlar her zaman burada olacak. 

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221