Zolan, Asbaşkan Ali Fırat’a ‘hassasiyet dersi’ verdi!

Denizlispor’a Yeni Stadyum” konusu bu kez bir TV Kanalının canlı yayınında gündem oldu. Dün bir TV’de spor programına katılan Denizlispor Asbaşkanı Ali Fırat’ın, “mevcut stat, yeni stadyum projesi ve kulübe yapılan yardımlarla ilgili açıklamaları” Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı kızdırdı. Canlı yayında programa bağlanan Başkan Zolan Stat ve kulübe yapılan yardımlar konusunda konuşurken herkesin daha hassas ve dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Zolan, Asbaşkan Ali Fırat’a ‘hassasiyet dersi’ verdi!

Denizlispor’a Yeni Stadyum” konusu bu kez bir TV Kanalının canlı yayınında gündem oldu. Dün bir TV’de spor programına katılan Denizlispor Asbaşkanı Ali Fırat’ın, “mevcut stat, yeni stadyum projesi ve kulübe yapılan yardımlarla ilgili açıklamaları” Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı kızdırdı.

Canlı yayında programa bağlanan Başkan Zolan Stat ve kulübe yapılan yardımlar konusunda konuşurken herkesin daha hassas ve dikkatli olması gerektiğini söyledi. Ve, “Büyükşehir Belediyesi olarak Denizlispor’a 10 yıldır sahip çıkıyoruz. Son bir yıldır ise en üst seviyede sahip çıkıyoruz. Bu konunun sıradanlaştırılmasını uygun bulmuyorum. 10 yıllık bir emek, bir hizmet var. Stadı ve yeni stadyum konusunu şu an değerlendiriyoruz. Bu konularda daha dikkatli ve hassas olmalıyız” dedi.

BAŞKAN ZOLAN: “KONUŞURKEN HASSASİYETE DİKKAT ETMEK LAZIM”Denizlispor’a destek ve yardımlar ile yeni stadyum konusu Yeşil Siyahlı kulübün Profesyonel Şube Sorumlusu Ali Fırat ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan arasında canlı yayında kısa süreli gerginliğe yol açtı. Dün bir TV programına katılan Asbaşkan Ali Fırat, mevcut stat ve kulübe yardımlarla ilgili açıklama yaptı. Denizlispor’da yaşanan gelişmeler hakkında konuşulan programda Asbaşkan Ali Fırat’ın, “Mevcut stadın tekrar tekrar değerlendirilmesi gerekir. Burada çözüm üretmeliyiz. Şehre uzak bir stat, futbol adına da kulübün sağlayacağı gelir açısından da sıkıntı olabilir. Başka şehirlerdeki statlarda bunun örnekleri var. Kulübe sürekli akar gelir sağlamak lazım. Mevcut stat yerinde kalır ve burada stadın etrafına kulübe akar gelir sağlayacak restoran ve kafe gibi yerler açılırsa biz de kendi yağımızla kavruluruz. Mevcut stadı yerinde genişletelim. Diğer stadı yapana kadar ihale, ödenek falan derken en az 3 yıl geçer. Stada yaklaşık 7 milyon TL harcadık. Hiçbir resmi kurumdan yardım ve para almadık. Bunun 4 milyon TL’si yalvar yakar federasyondan geldi. Stadı ve tesisleri kendi cebimizden yaptık. Osman başkanı anlıyorum. İyi niyetli ve gayretli… Seçim vaadi vermiş. Ama bu stadın burada kalması hem maliyet anlamında hem süre anlamında daha iyi olacaktır. Göreve geldiğimizden bu yana Osman Zolan başkanımızdan 1 milyon 460 bin TL geldi. O en azından vermiş, bu parayı vermeyenler var. Kendisi sağ olsun. Herkesin bu şehrin değeri olan ortak paydası olan Denizlispor’a sahip çıkması gerekiyor. Biz geldiğimizden bu yana hiçbir oda ve belediye kulübe yardım etmedi. Şehrin en önemli markasına sahip çıkılması gerekirken eleştiri geliyor” diye konuştu.

“TESADÜFEN İZLEDİM VE BAĞLANMA ZORUNLULUĞU HİSSETTİM”
Ali Fırat’ın katıldığı program devam ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan canlı yayına telefonla bağlandı. Programı tesadüfen gördüğünü söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan önce, “Bu konularda lütfen hassas olalım” dedi. Ve şimdiye kadar ellerindeki her şeyi Denizlispor için seferber ettiklerini ve stada da yardımcı olduklarını açıkladı. Stat ve kulübe verilen destekler konusunda konuşurken herkesin hassasiyetine daha dikkat etmesi gerektiğini altını çizen Başkan Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak Denizlispor’a 10 yıldır sahip çıkıyoruz. Son 1 yıldır en üst seviyede çıkıyoruz. Bu konunun sıradanlaştırılmasını uygun bulmuyorum. 10 yıllık bir emek, bir hizmet var. Stadı şu an değerlendiriyoruz ama mevcut yerinde olmayacak gibi görünüyor. Orası statü yönünden uygun değildir. Her yönüyle stada bakıyoruz. Maratonun üstü kapatılacak ama bunun için 7 milyon ödenek çıktı. Ancak bunu yaparsak yeni stat gündemden düşer. Biz 50 kişiyle maç izleyip takım düştü, denilen yerlerden buralara geldik. Bunları bizzat yaşadık. Denizlispor, Denizli’nin markasıdır. Rakamları şimdi ortaya dökecek olursam bu bize yakışmaz. En üst seviyede destek olduk ve buna herkesi teşvik de ediyoruz. Bundan sonra yürüyüşümüz de bu şekilde olacaktır. Bana daha önce dediler, ‘Bırak artık bu takım olmaz’ diye. Ama biz peşini hiç bırakmadık ve destekledik. Kendimize pay çıkarmıyoruz ama biz Denizlispor’u bırakmış olsaydık bugün külleri bile olmazdı. Ali Fırat Profesyonel Şube ile uğraştığından dolayı mali işlerle ilgili fazla bilgisi yok. Yapılanların, desteklerin hakkını vermek gerekiyor, bu hassasiyete dikkat etmek gerekiyor. Bir şey yapana ‘yaptı’ demek daha doğru olur. Bu değerimizi hep birlikte korumamız lazım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER