“Zor bir deplasmana gidiyoruz”

Yukatel Denizlispor’da Teknik Direktör Mehmet Özdilek, Gaziantep FK’yı iyi tanıdıklarını ve rakibin zaaflarından yararlanmaya çalışacaklarını söyledi.

“Zor bir deplasmana gidiyoruz”

Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 13’üncü haftasında Gaziantep FK ile deplasmanda karşılaşacak Yukatel Denizlispor’da tek hedef zorlu deplasmandan puan ya da puanlarla dönmek. Teknik Direktör Mehmet Özdilek, amaçlarının Antep’ten iyi bir sonuçla dönmek olduğunu söyledi.

3 EKSİK VAR!

53 yaşındaki teknik adam Gaziantep deplasmanında cezalı Murawski’nin yanı sıra henüz sakatlığını atlatamayan Zeki Yavru ve arka adalesinde sıkıntı olan Kibong Mbamba’nın da oynayamayacağını söyledi.

“DERİN BİR KADROMUZ YOK”

“Çok geniş bir kadro derinliğimiz yok, sıkıntı yaşayacak mıyız bakacağız” diyen Özdilek, “ İnşallah hafta sonuna kadar başka problemlerle karşı karşıya gelmeyiz. Geçen hafta önemli bir müsabaka kazandık. Kendi evimizde uzun zamandır kazanamamanın getirdiği baskıyı attık. İyi oyun, net skor, gol yemeden kazanmak bizi mutlu etti. Ama maçtan sonra da söyledim, sadece bir maç kazandık, mücadele devam edecek. Uzun bir sürecimiz var, uzun bir yolumuz var ama içerideki maçları lehimize çevirmek bizim adımıza sevindiriciydi. Hem oyun olarak hem skor olarak artık istikrar önemli bu ligde. Yine zor bir deplasmana gidiyoruz. Amacımız oradan puan veya puanlarla dönmek. Bunu yapabilecek gücümüz, potansiyelimiz var” dedi.

“GELİŞEN BİR YAPIMIZ VAR”

Rakiplerinin zaaflarından yararlanmayı düşündüklerini belirten Mehmet Özdilek, her maça tek tek bakarak puanlara talip olduklarını ifade etti. Özdilek, "Oyun anlamında her gün üstüne koyarak gelişen bir yapımız var. Aslında içeride ve dışarıda oynadığınız müsabakalardan daha çok ortaya koyduklarımız kıymetli ve değerli. Her hafta üstüne fiziksel ve oyun anlamında kendimizi geliştirerek çok şey koyduğumuzu ifade edebilirim. Rakibi de iyi tanıyoruz, güçlü olduğu yönler var. Oyunun birçok bölümünde zafiyet gösterdiği noktalar da var. Bunlardan yararlanmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Takımda morallerin ve takım olgusunun üst seviyede olduğunu ifade eden Özdilek, “Ümit ederim ki bunu hafta sonu sahaya yansıtarak oradan istediğimizi elde ederek yolumuza devam edeceğiz. Her maça tek tek bakıyoruz, ligin artık ilk devrenin sonu bayağı bir kısaldı. 5 maçımız var, 2 tane de kupa oynayacağız ve ondan sonra ilk devreyi bitireceğiz. Geçen hafta da söyledim, her maça tek tek bakacağız, her puana da talibiz. Oynanmadan hiçbir maçı kazanamıyorsunuz veya kaybetmiyorsunuz. Tüm maçları kazanabilecek potansiyelimiz olduğunu geçen hafta söylemiştim, aynı düşünceden hiç geri adım atmıyorum. Rakibimize saygıyı göstereceğiz ama her maçı kazanma odaklı oynayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211