SUBAŞIOĞLU CEPHESİ’NDE YENİ BİRŞEY YOK! İDDİA ÇOK

İddiaya göre; Mart 2014’te başkanlık koltuğuna oturur oturmaz önce engelli kadrosu ile çalışanları “istifaya ve emekli olmaya” zorlayan ve yine habere dönüşmüş iddialara göre; “ben devletin parasını kimseye yedirtmem” dedikten sonra, kendisine fahiş fiyatla BMW marka lüks makam aracı kiralayan ve bu araca 1991 model bir araca ait resmi plakayı takan Merkezefendi eski Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ile ilgili iddialar ve haberler bitmek bilmiyor. Seçimi kaybettikten sonra evinin önünde polis aracı bekleyen, seçimden hemen sonra inşaat firmaları ve müteahhitler tarafından savcılığa şikayet edildiği öne sürülen, seçimi kaybettikten sonra belediye kuruluşu MERTAŞ’tan belgeler kaçırdığı iddia edilen Muhammet Subaşıoğlu ile ilgili ortaya atılan son iddia ise; 30 Nisan 2019 akşamı ifade için Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na çağrıldığı  iddiası oldu..

‘SUBAŞIOĞLU TOPLARI’NI NE YAPMALI?

Evet, Muhammet Subaşıoğlu’nun 31 Mart seçim döneminde de dağıtmaya kalkıştığı ancak CHP şikayeti ile karşılaştığı için Merkezefendi Belediyesi’nin elinde kalan bu toplar ve bisikletler komik ve fıkralık olduğu kadar adeta “ibretlik bir sorun” haline de geldi. Subaşıoğlu, seçimi kazanacağından o kadar emindi ki; herhalde bu topları ve bisikletleri 23 Nisan Bayramı’nda dağıtmayı da planlıyordu.

TOP VE BİSİKLET ELDE ÇOK, GELEN ÖNERİ İSE EPEY ÇOK

Bu arada bu toplarla ilgili ilginç öneriler de gelmiyor değil. Herkes 4 bin top ve 700 bisikletin akıbetini konuşurken, toplarla ilgili; “Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da AK Partili bir Belediyeye bağışlanabileceği, İl Spor Müdürlüğü’ne ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilerek okullara dağıtılabileceği ya da topların üzerindeki ‘Muhammet Subaşıoğlu’ isminin üzerinin boya ile kapatılabileceği” önerileri de gelmiyor değil…

ARŞİVLER YALAN SÖYLEMEZ

Evet; bu iddialar, savlar ve açıklamalar birer “şehir efsanesi” de olabilir? Kimbilir.. Kendisi hakkında “Merkezefendi Belediyesi’nden belgeler kaçırılıyor”  açıklamasını yapan CHP’li Başkan Tolga Varlıker hakkında karşı suç duyurusunda bulunan eski Başkan Subaşıoğlu haklı da çıkabilir.. Bakalım gelişmeler ne gösterecek?

Şimdi hep birlikte eski Başkan Muhammet Subaşıoğlu’nu konu alan haberler arşivine bir göz atalım:

KİRALIK MAKAM ARACINA RESMİ PLAKA

Subaşıoğlu’na makam aracı olarak İzmir’deki bir firmadan son model lüks bir BMW kiralandığı, ancak Muhammet Subaşıoğlu’nun bu aracına belediyenin kendi malı olan 1991 model Renault marka bir aracın 20 DE 150 numaralı plakasının takıldığı öğrenildi. (Denizli Haber; 20 Mart 2015)

DEVLETİN PARASIYLA HANIMINA SÜRPRİZ YAPTI

AKP’li Başkan Muhammet Subaşıoğlu, nikah salonu yaptırdı. Tanıtımı için eşiyle çektiği videoyu, “Hacer Hanım’la evliliğimizin 20. yılına ithafen” notuyla paylaştı. Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı AKP'li Muhammet Subaşıoğlu'nun yayınladığı video sosyal medyada olay oldu. Merkezefendi Belediyesi, ilçeye bir Kültür Merkezi yaptırdı. Merkezde, “Alyans” adı verilen bir nikah salonu da yer aldı. AKP'li Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 1 Eylül'de açılışı yapılacak olan nikah salonunda eşiyle klip de çekti. (Sözcü-Oda TV 24-08-2018)

AKP’Lİ ADAY YASAK TANIMADI: BELEDİYE BÜTÇESİNDEN BİSİKLET DAĞITTI

AKP’nin Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu seçim yasaklarını çiğneyerek Sevindik Mahallesi’nde yüzlerce 5. Sınıf öğrencisine belediye bütçesinden bisiklet dağıttı. Birgün gazetesinden Mehmet Emin Durmaz’ın haberine göre dağıtım töreninin durdurulması kararı alan Merkezefendi 2. Nolu İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, Subaşıoğlu ve törene engel olmayan kamu çalışanları hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan soruşturma açılması talebinde bulundu. 298 Sayılı seçim kanununun 57. Maddesini açıkça ihlal ettiği kararı alan 2. Nolu Seçim Kurulu’nun Başkanı, iddiaya göre vakit geçirmeden Denizli Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak Merkezefendi’nin Sevindik Mahallesi’nde gerçekleştirilecek bisiklet dağıtım töreninin engellenmesini istedi.

KOLLUK KUVVETLERİNİ DİNLEMEDİ

Sevindik’te gerçekleştirilen tören engellenmek istendi fakat iddiaya göre “Subaşıoğlu kimse bu törene engel olamaz, bu tören yapılacak” dedi. Kolluk kuvvetleri 2 Nolu İlçe Seçim Kurulu Başkanı’nın talimatını Subaşıoğlu’nun tavrı nedeniyle yerine getiremedi. Verilen karara rağmen bisiklet dağıtım töreninin gerçekleştirilmesi yalnızca bu kararı dikkate almayan AKP’li Subaşıoğlu’nun değil, başkana engel olamayan kamu görevlilerinin de başını yaktı. 2 No’lu İlçe Seçim Kurulu, seçim yasaklarını aleni olarak çiğneyen Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu ve törene engel olmayan kamu görevlileri hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulması kararını aldı. (29-03-2019 Birgün Gazetesi)

CHP: MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN BELGELER KAÇIRILIYOR

Denizli Merkezefendi Belediyesi’nde seçimi kaybeden AKP’li Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu'nun belediyeden belgeler kaçırdığı iddia edildi. İddialarla ilgili açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Tolga Varlıker “Yaşananları takip ediyoruz” dedi. Subaşıoğlu ise CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker hakkında suç duyurusunda bulundu. 3 günde çok sayıda evrak ve dosyanın kolilerle başka adreslere taşındığını iddia eden Varlıker; “Yine iddia ediliyor ki güvenlik kameraları kapatılıyor, görüntüler siliniyor. Yine iddia ediliyor ki başkanlık katındaki bilgisayarların hard disk kayıtları siliniyor, format atılıyor. Yine iddia ediliyor ki Mertaş’ın hizmet binasına seçim gecesi giriliyor, burada bilgisayarlar temizleniyor, evraklar götürülüyor” dedi. (3 Nisan 2019-Evrensel Gazetesi-d20haber.com-ozgurdenizli.com)

“BÜYÜK MENDERES YOK OLMASIN” SERGİSİNE HER YERDEN DAVET VAR

Eylül 2019’den bu yana Büyük Menderes ve Havzası için çalışma yapan ‘Denizli Büyük Menderes İnisiyatifi’ grubu, 26 fotoğrafçının Menderes Nehri’nde çevre sorunlarını dile getiren 64 fotoğrafından hazırladığı kolaj çalışmayı Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda sergiledi. Sergide; nehrin geçmişteki ve şimdiki hali fotoğraflarla ortaya konuldu. 26 Nisan 1 Mayıs tarihleri arasında açık kalan sergi büyük bir ilgiyle karşılanırken, Büyük Menderes Nehri ve havzasındaki doğal ve kültürel güzellikler ile nehrin geçmişten günümüze bölgeye yaşam veren bir özellikte olmasına da dikkat çekildi. Menderes Nehri Sergisi’nin duyulması üzerine bölgedeki çevreci kuruluşlar ve STK’lar da harekete geçti. Serginin Aydın ve Uşak illerinde de açılması için taleplerin geldiği öğrenildi. “Büyük Menderes Yok Olmasın Fotoğraf Sergisi”  ikinci olarak bugün Sarayköy Hasköy’de açılıyor. Aynı sergi ardından  AYÇEM’in daveti üzerine  Aydın’da da açılacak.

Denizli Büyük Menderes İnisiyatifi Sözcüsü Ufuk Gökmen; “Eylül ayından bu yana çalışmalarını devam ediyor. Bu fotoğraf sergisinde yüzlerce fotoğraf arasından bizim hedefimizi ifade eden 64 fotoğrafı seçtik. Büyük Menderes’in kirlenmeden önceki halini hatırlatmak amacıyla özellikle renkli fotoğrafları tercih ettik. Bir tanesi 1950 yıllarında çekilmiş. O fotoğrafta, nehir kenarında piknik yapılıyor. Fakat şu anda o kirlenmiş suyun kenarında kokudan piknik yapmak bir yana, yanından bile geçilemiyor. Katılımcılar, çarpıcı görüntüleri ve izlenimlerini bizlere aktardılar. Biz Menderes’in yok olmaması ve kirlenmemesi için ne gerekiyorsa yapmayı düşünerek, bu sergiyi açtık. Şimdi de Menderes Nehri’nin geçtiği tüm illerden sergimize davet var” dedi.

YORUM EKLE