SUBAŞIOĞLU’NUN “BORÇSUZ BELEDİYE” İDDİASI BALON ÇIKTI!

Merkezefendi Belediyesi’nin önceki Belediye Başkanı Ak Partili Muhammet Subaşıoğlu’nun her fırsatta söylemekten çekinmediği “borcu olmayan bir belediyeyiz” iddiası “balon” çıktı. Mayıs başında gerçekleştirilen Merkezefendi Belediyesi Meclis toplantısında belediyenin önceki dönemden kalan 47 milyon 243 bin 586 bin 42 TL’lik borcu bulunduğu şeklinde bir rapor açıklanırken, CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba tarafından ortaya atılan; borcun 60 milyon liranın üzerinde olduğu iddiası siyasi arenayı karıştırdı.

SUBAŞIOĞLU’NUN BORCU 60 MİLYONUN ÜZERİNDE!

Böylece; “Merkezefendi Belediyesi’nin borcu yok” sözleri, meclise sunulan rapor ve CHP İl Başkanı Akbaba’nın açıklaması ile adeta yalanladı. Eski Başkan Subaşıoğlu’nun bıraktığı borç yükü, Denizli’de herkesi şaşırttı. Mahir Akbaba bu iddiasını; DRT Denizli’de yayınlanan Haber Müdürü Cansu Karacık’ın hazırlayıp sunduğu “Seçime Doğru” programında dile getirdi. Ayrıntılar DRT Denizli TV ve Denizli Gazetesi’nde..

“ANNESİZ” İLK ANNELER GÜNÜ!

Dün anneler günüydü. Bu benim annemi kaybettikten sonra yaşadığım “annesiz” ilk anneler günü oldu. (Kayınvalidemi de 13 yıl önce kaybettiğim için “anne” diyeceğimiz kimsenin olmamasının hüznünü ve yürek sızını yaşadım) Biliyorum, bu yazdıklarım annesiz evlatların hepsinde burukluk yaşatacak. Bu arada Bozkurt Noteri Avukat dostumuz Bekir Çapar’ın gönderdiği anneler günü ile ilgili bir sözü de buraya taşımadan edemeyeceğim. “Karnında göbek bağı ile bağlanıp; doğan doğmaz bir ömür boyu yürek bağı ile bağlandığımız tüm analarımızın gününü kutlarım..”

ANALARDIR ADAM EDEN ADAMI

Evet, tüm annelerin, acılı anaların, mutlu hanım annelerin gününü; iki gündür dilimde dolanan Nazım Usta’nın “Analardır adam eden adamı” diye başlayan şiirinin sözleri ile kutlayalım istedim. Köyceğizli Terzi Muzaffer, Gazipaşalı Emine Sultan ve Ataeymirli Babaanne Emine’nin ruhları şad olsun.

“Analardır adam eden adamı, aydınlıklardır önümüzde gider. / Sizi de bir ana doğurmadı mı? / Analara kıymayın efendiler. / Bulutlar adam öldürmesin. / Koşuyor altı yaşında bir oğlan, uçurtması geçiyor ağaçlardan, siz de böyle koşmuştunuz bir zaman. / Çocuklara kıymayın efendiler. / Bulutlar adam öldürmesin… / Gelinler aynada saçını tarar, aynanın içinde birini arar. / Elbet böyle sizi de aradılar. / Gelinlere kıymayın efendiler. / Bulutlar adam öldürmesin.. / İhtiyarlıkta aklına insanın, tatlı anıları gelmeli yalnız. / Yazıktır, ihtiyarlara kıymayın, efendiler, siz de ihtiyarsınız. / Bulutlar adam öldürmesin..”

TÜRKİYE’DE İSTANBUL, DENİZLİ’DE HONAZ; ŞAŞIRMAYIN, “ÇOK SICAK GEÇECEK BU YAZ”

Honaz seçimlerinin iptal edilip, yeni randevunun 2 Haziran’a verilmesinin üzerinden daha bir ay bile geçmeden YSK tarafından iptal edilen ve yeniden “sandık başı” denilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimini’n de 23 Haziran’da yapılmasına kararını verildi. “Protesto, seçimi boykot, politik isyan, ‘oy verme, hesap sor’” derken, politik arena tam anlamıyla ısındı.

Peki; bu durumda “kabahat kimde? Ya da nasıl yapmalı?” Şairin dediği gibi, “Haziran’da ölmek zor” ancak, 2019 Haziran’ında politika; hem Denizli’de, hem Türkiye’de çok daha zor. Kısacası; “Türkiye’de İstanbul, Denizli’de Honaz.. Önümüzde duruyor, hepimiz için çok sıcak geçecek bir yaz.. Hiç kimse merak etmesin haklı olan kazanacak bu kez..” Detaylar yarın bu köşede..

YORUM EKLE