SÜTYEN TAKMAMAK KANUNEN SUÇ MU?

Yıl 2022.

Hala kadınların ne giydiği konuşuluyor, eleştiriliyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleşen 47. Altın Kelebek Ödüllerine katılan Melis Sezen, hem yaptığı konuşmayla hem de tercih ettiği kıyafetle gündeme bomba gibi düşmüştü. Şimdi ise aylar sonra Melis Sezen'in kıyafeti gündem oldu. Akit TV'ye katılan eski MHP Milletvekili Ahmet Çakar, Melis Sezen'i hedef aldı. Çakar'ın sözleri ise tepki topladı.

Çakar, “Geçen gün bir galaya çağırdılar. Bir kıyafet giymiş o kıyafet kanunen suç. Çünkü göğüs dekoltesi tamamıyla açık toplum içinde kendini gösteriyor. Yani sütyen yok. Göğüs dekoltesi göbeğe kadar inmiş. Bu ahlaksızlığın daniskası değil midir?” ifadelerini kullandı.

Kıyafet için kanunen suç demiş Çakar. Ben de hukukçu arkadaşlarıma sormak isterim. Sütyen takmayınca kanunen bir suç mu işlemiş oluyoruz?

Yettiniz artık yahu!

Şort giyeriz karışırsınız, dekolte giyeriz karışırsınız, sütyen takmayız karışırsınız. Bu nedir arkadaş? Bizim kıyafetimizden size ne! Saçma sapan gündem yaratıp gündemi meşgul etmeyin. Siz önce diğer sorunları halledin. Zamları konuşun, sığınmacıları konuşun. Gündemi değiştirmek için böyle şeyler yapmayın. Madem o kadar ahlak bekçiliği yapıyorsunuz, kadınları metroda, orda burada görüntüleyen, kayıt altına alan Afganlara, Pakistanlılara iki laf edin. Diyecek kelimem, yazacak daha fazla sözüm yok… 

YORUM EKLE