“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla nesillerin çağdaş ve evrensel değerler ile Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Denizli’nin Deliktaş ilçesinde faaliyet gösteren öğrenim birimi, Pamukkale ilçesindeki yeni adresinde yeni ismiyle faaliyete geçti.

Deliktaş Öğrenim Birimi’nde 2022 yılı başlarında binayla ilgili yapılan fiziki değerlendirmeler sonucunda, koşulların yetersiz olması nedeniyle yüz yüze etkinliklere ara verilmiş; teşkilatlanma kriterleri doğrultusunda yeni mekân arayışına başlayan TEGV yetkilileri, Pamukkale ilçesinde yeni bir mekân bularak Haziran 2023’te birimi taşımıştı. Birimin yeni ismi TEGV Denizli Ayten-Maksut Çavdar Öğrenim Birimi oldu. Yılda yaklaşık 2 bin çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturacak olan TEGV Denizli Ayten-Maksut Çavdar Denizli Öğrenim Birimi, 18 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen törenle açıldı.

Törene, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Özalp Birol, TEGV Mütevelli Heyeti Üyesi Ali Abalıoğlu, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, Denizli’nin önde gelen iş insanları ve eğitim dostları İsmet Abalıoğlu, Ali Karamil, TEGV çalışanları ile veliler, gönüllüler, çocuklar ve basın mensupları katıldı.

Konuşmasına TEGV’in merhum bağışçıları Ayten-Maksut Çavdar hakkında bilgi vererek başlayan TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Özalp Birol, yeni birimin eğitim alanına farklı bir renk getireceğine inandığını belirtti.

TEGV Mütevelli Heyeti Üyesi, Denizlili iş insanı Ali Abalıoğlu, törende yaptığı konuşmada :“TEGV çok değer verdiğim bir vakıf. Ayten-Maksut Çavdar isimlerini burada yaşatacağız. Nur içinde yatsın Suna Kıraç hanımefendinin çok değerli destekleri sayesinde TEGV’le tanıştık. Bana göre Türkiye’nin en değerli vakfı” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, öğrenim biriminin çok başarılı olacağına yürekten inandığını belirterek “Kanaatimce dünya üzerinde yapılabilecek en güzel işler listesinin en tepesinde eğitime yapılan katkı vardır ”dedi.