WhatsApp, Instagram ve Facebook çöktü mü? Neden hata veriyor?

Sosyal medyada yine kriz baş gösterdi. Milyonlarca kişinin kullandığı WhatsApp, Instagram ve Facebook çöktü mü? Neden hata veriyor? Detaylar haberimizde...

WhatsApp, Instagram ve Facebook çöktü mü? Neden hata veriyor?

WhatsApp, Instagram ve Facebook bir kez daha erişim sorunu ile gündeme geldi. Uygulamaya girmeye çalışanlar kullanıcılar beyaz sayfa ya da farklı hatalarla karşılaşıyor.

HANGİ SORUNLAR YAŞANIYOR?

Instagram'da akış yenilenmesi ve diğer problemler devam ederken WhatsApp’ta mesajlar gönderilemiyor. Bazı kullanıcılarda ise uygulamalarda herhangi bir problem bulunmuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, Facebook ve WhatsApp servislerinde dünya genelinde sorun yaşandığını belirterek, Türkiye'deki kullanıcıların da bundan kısmen etkilendiğini bildirdi.

Dünya genelindeki whatsapp bağlantı haritasında Türkiye'de bağlantı problemi olduğu görülüyor. Türkiye'de whatsapp çöktü mü instagram çöktü mü konularındaki araştırmalar da bu sinyal sıkıntısından sonra başladı. Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Gürcistan, Kıbrıs ve Azerbaycan gibi ülkelerde whatsapp bağlantı sorunu yaşanıyor.

BENZER SORUN KISA SÜRE ÖNCE YAŞANMIŞTI

Haftalar önce de yaşanan erişim sorununda Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı anda çökmüştü. Yapılan çalışmalar sonrasında yaklaşık 1 saat süren erişim problemi sona erdirilmişti.

Konu ile ilgili popüler uygulamaların geliştiricilerinden kısa süre içerisinde açıklama yapılması beklenirken sorunun neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER