TUNÇ SOYER VE MANSUR YAVAŞ HONAZ’A GELİYOR

2 Haziran’da yenilenecek olan Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi CHP’nin ağır topları ve büyükşehir belediye başkanları CHP’li Honaz Belediye Başkan Adayı Yüksel Kepenek için “destek turlarını” başlattı. Honaz’a gelen isim İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer oluyor. Soyer; bugün Denizli Honaz’a gelecek ve ilçede düzenlenecek olan yoğun katılımlı CHP iftar yemeğinde hazır bulunacak. Öte yandan CHP’nin bölgedeki diğer Büyükşehir Belediye Başkanlarının da Honaz Seçimine destek için Denizli’ye gelecekleri bildirildi.

YÜKSEL KEPENEK

Öte yandan; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün Honaz adayı Kepenek’i destek için gelmesi bekleniyor.

ÖZLEM ÇERÇİOĞLU - OSMAN GÜRÜN - MUHİTTİN BÖCEK

MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU DA SIRADA

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da Mayıs ayının son haftasında Honaz Adayı Yüksel Kepenek’i desteklemek amacıyla Denizli’ye geleceğini söyledi.

TUNÇ SOYER - MANSUR YAVAŞ - EKREM İMAMOĞLU

Öte yandan Akbaba; 2 Haziran’da tekrarlanacak olan Honaz Seçimi için İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu’nun da Denizli’ye davet edildiğini ve önümüzdeki haftadan itibaren CHP’nin önemli isimlerinin Honaz’a destek turlarına başlayacağını belirtti.

MAHİR AKBABA

GELİŞMELER BAYRAMDAN SONRA, DENİZLİLİ 2 BAKAN YOLDA!

İzmirli deneyimli gazeteci Hasan Çölmekçi www.mansetturkiye.com haber sitesinde kaleme aldığı15 Mayıs tarihli köşe yazısında; kabinenin Ramazan Bayramı sonrasında değişeceğini ve son seçimde AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Nihat Zeybekci’nin yeniden kabinede görev alabileceğini iddia etti. İzmirli Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yeni kabinede yer almayacağını öne süren Hasan Çömlekçi, “Nihat Zeybekci hem İzmir, hem Ege'nin temsilcisi olarak kabinede yerini alabilir” yorumu yaptı. Öte yandan eski Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar’ın da 2 hafta içerisinde yeniden Adalet Bakan Yardımcılığı görevine atanacağı son gelen kulis haberleri arasında ön plana çıktı. Böylece önümüzdeki bir ay içerisinde “Denizlili 2 Bakan Yolda” haberleri de politika gündeminin baş köşesine yerleşti.,

HASAN ÇÖLMEKÇİ

www.mansetturkiye.com internet gazetesi yazarı Hasan Çölmekçi’nin Ankara kulislerine dayanan “Celal Uzunkaya İçişleri Bakanı mı oluyor?” başlıklı yazısı siyasi arenayı epeyce karıştıracağa benziyor. Çölmekçi’nin en önemli iddiaları arasında “İçişleri Bakanı Soylu’nun değiştirileceği” ifadeleri yer alırken, son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de Bayram sonrası oluşturulacak yeni kabinede yer almasının beklendiği yorumu da dikkat çekti.

NİHAT ZEYBEKCİ

ZEYBEKCİ BAKAN, UÇAR BAKAN YARDIMCISI MI OLACAK?

Çömlekçi 15 Mayıs tarihli yazısında özetle şunları yazdı; “Kabinenin bayramdan sonra değişeceğini yazdım. Ekonomi Bakanı Berat Albayrak'ın yerine Mehmet Şimşek'in geleceğini dillendirdim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın; damadı Albayrak'ı Dışişleri Bakanlığı için düşündüğünü, yakın çevresiyle konuştuğu bilgisini verdim. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun da genel merkeze kaydırılacağını belirttim. Bu yazım için “çok iddialı olmuş” diyenler oldu. Hatta “Mehmet Şimşek değil, Ali Babacan Ekonomi Bakanı olabilir” mesajı geldi. Ama şunu söyleyeyim, Babacan şu an Gül ile hareket ediyor ve parti kurma aşamasına geldiler.

BİLAL UÇAR

Son yazımın sonuna da şunu eklemiştim: ‘Bu değişiklikte İzmir'i ilgilendiren önemli detaylar da var. Başka hangi bakanlar gidip, yerlerine kimlerin gelecek?’ İddialarıma devam edeyim. Kulislere göre, İzmir'in kabineye verdiği isim olan Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli de planlanan değişiklik sonunda yeni kabinede yer almayacak. Pakdemirli'nin seçim dönemi yaptığı ve sosyal medyada tepki çeken bazı konuşmaların, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı böyle bir değişime götürdüğü konuşuluyor. Peki Pakdemirli giderse kim gelecek? Son seçimde AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Nihat Zeybekci.. Zeybekci, hem İzmir, hem Ege'nin temsilcisi olarak kabinede yerini alabilir.

***

Asıl sürpriz ise İçişleri Bakanlığı'nda... Cumhurbaşkanı'nın en güvendiği isimlerden olan, partinin 'şahin' kanadından Süleyman Soylu, sert demeçleri nedeniyle çoğu kesimden özellikle de Kılıçdaroğlu'na söyledikleri nedeniyle CHP'den tepki çekiyor. Ayrıca HDP de tepkili. Seçim öncesi Türkiye mutabakatı olacaksa Soylu'nun değişmesi gerektiği söyleniyor. Ve büyük ihtimal değişecek. Bana gelen bilgiler doğruysa; onun yerine de İzmirliler'in yakından tanıdığı bir isim, İzmir eski Emniyet Müdürü, şimdinin Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'nın getirilmesi planlanıyor..”

Öte yandan AK Parti Denizli eski Milletvekili ve eski Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar’ın iki hafta içerisinde yeniden Bakan Yardımcılığı görevine döneceği de gelen Ankara kaynaklı haberler arasında yer alıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali mete
ali mete - 3 yıl Önce

herşey çok güzel olacak

Ahmet efe
Ahmet efe - 3 yıl Önce

Herşey çokdaha güzel olacak