Denizli’de Taylandlı turistleri taşıyan tur otobüsünün karıştığı ve 29 kişinin yaralandığı kazada, durumu ağır olan 4 kişiden 2'si kurtarılamadı. Türk rehber ve bir turistin hayatını kaybettiği kazada, tedavileri tamamlanan 25 Taylandlı taburcu edildi.

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Karahayıt Mahallesi'nde konakladıkları otelden Kapadokya gezisi için yola çıkan Taylandlı turistleri taşıyan İ. T. idaresindeki tur otobüsü, Çardak Havaalanı Kavşağında yola kontrolsüz bir şekilde çıktığı iddia eden avukat Şükriye Ş. U. yönetimindeki otomobil ile çarpıştı. Kazada tur otobüsünde 26 Tayland uyruklu turist, Türk şoför ve rehberin yanı sıra otomobil sürücüsü bayan avukat yaralandı.

Kazanın ardından ağır yaralı olarak Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde kaldırılarak tedavi altına alınan tur rehberi Mehmet İlhan (31) ile Taylandlı erkek turist Suwıcha Yamsuk (50), doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Çevre hastanelere sevk edilen yaralı 25 Taylandlı turist ise tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi. Durumu ağır olan otobüs şoförü ve bayan avukatın tedavisine ise devam edildiği öğrenildi.

Tur otobüsü kazasında hayatını kaybeden turist rehberi Mehmet İlhan'ın cenazesinin yarın memleketi Muğla'da son yolculuğuna uğurlanacağı bildirildi.(İHA)

Dere yatağına düşen otomobil alev aldı: 1 ölü Dere yatağına düşen otomobil alev aldı: 1 ölü