Denizli’de faaliyet gösteren Matema Matematik Kurs, üniversiteye hazırlık öncesi 40 öğrencisi için üniversiteye hazırlık ve moral gezisi düzenledi.  Düzenlenen program ile öğrenciler İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni gezerek, üniversite eğitimi hakkında bilgi aldı hem de Kuşadası’nı gezerek, stres attı.

Üniversiteye hazırlık konusunda Denizli’nin önde gelen eğitim kurumlarından olan Matema Matematik Kurs, üniversite sınavları öncesi 40 öğrencisi için üniversiteye hazırlık ve moral gezisi düzenledi. Üniversiteye hazırlık konusunda ilk olarak öğrencilerini İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne gören Matema Matematik Kurs, burada öğrencilere üniversite eğitimi hakkında bilgi verdi.

Öğrenciler İzmir Ekonomi Üniversitesi ziyaretinin ardından tarihi Efes’i gezdi. Burada tarihi kent hakkında bilgilendirilen öğrenciler daha sonra Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in konuğu oldu.

Gezi hakkında bilgi veren Matema Matematik Kurs Kurucuları Yılmaz Yener, Ahmet Ceyhan ve Nuray Ceyhan, üniversiteye hazırlık döneminde bu tür etkinlik ve gezilerin öğrenciler açısından moral kaynağı olduğunu ifade ederek; “Öğrencilerimiz bu gezi ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni tanıdı ve üniversite eğitim hakkında bilgi aldı. Diğer yandan Efes gezimiz ile de stres attılar. Tüm öğrencilerimize üniversite hayatlarında başarılar diliyoruz” dedi.