VİRÜS VE TARIM 

Virüs krizinde en önemli silahımız; gıdadır, tarımdır. Pazarlarda, marketlerde, manavlarda hızla tükettiğimiz gıda maddelerini tüm zorluk ve risklere karşın fedakârca üreten çiftçilerimize lütfen hak ettikleri değeri verelim, üretenin hakkını koruyalım, destekleyelim.

Birkaç çare geliyor akla;

1. Köylerin temiz kalması gerek.

2. Köyde sokağa çıkma yasağı tarlaya geçiş için gevşetilmeli.

3. Köye yönelik hijyen ve korunma eğitimi.

4. Ekim dikim için destek ve teşvik özellikle işsiz kalan mavi yakalılar için çıkış olabilir.

5. Çiftçi önünü görmeli kriz sürecinde taban fiyat olmalı.  Ekim, dikim mevsimi kaçırılmamalı.

6. Hayvancılık için acil destekleme ile üretim sürmeli ve hatta artışını sağlamak gerek. 

7.Kentlerde kooperatifler aracılığı ile köy satış mağazaları - tanzim satış mağazaları açmak.

Köy üretemezse gıda sorunu ile karşı karşıya kalırız.  Üretimin bol olması gelecek dönem gıda destek ve yardımlarını kolaylaştırır. Tarımsal üretimimizi planlı bir şekilde artıralım ki bu zor zamanları yeterli ve dengeli beslenerek atlatmayı başaralım.

Ülkemiz için üreten her türlü fedakarlığı gösteren çiftçilerimiz teşekkürü hak ediyor. Her koşulda üretimi ve verimliliği artırmak için üretim alanlarında her türlü riski alarak kamuda ve özel sektörde çalışan herkese yürekten teşekkür ediyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Fuat GÜLER
Ali Fuat GÜLER - 2 yıl Önce

Çiftçi bu mevsimde evinde çocukları, tarlada ise varsa yardımcısından başka kimse ile görüşmez, tarlasında çalışmasına izin verilmelidir.

Hasan Özen
Hasan Özen - 2 yıl Önce

Devrim bey tamamen katılıyorum.Tarımımıza yeteri kadar destek verilmeli.Korona virüs sonrası her şey inşAllah istediğimiz gibi olurda,Tarıma ve çalışanlarına gereken önem verilir. Saygı ve sevgilerimle

Köylü ve üreticiye ekim ve dikim için her türlü
Köylü ve üreticiye ekim ve dikim için her türlü - 2 yıl Önce

Yardım yapılmalıdır

HÜSEYİN DİNÇ
HÜSEYİN DİNÇ - 2 yıl Önce

ATATÜRKÜN İSTEDİGİDE ÜRETİM EKONOMİSİ Tarım ülkesi İLE KANKINIP SAĞLIKLI NESİLER VAR ETMEK AKLI HÜR VCDANI HÜR NESL DİYE BUNUN İÇİN SÖYLEDİ KENDİ KENDİNE YEREN TARIM ÜLKESİYİZ FAKAT YANLIŞ UGULAMALAR BÜTÜN EMEKLERİ BOŞA ÇIKARDI FAKAT GEÇ KALINMIŞ DEĞİL BİZ CORAFİ OLARAN DÜNYANIN EN ZENGİN VERİMLİ VE İKLİM OLARAK CENNET BİR ÜLEDE YAŞIYORUZ BUNUN İÇİN TARIM İNSAN OĞLUNUN TEMEL TÜKETİM VE YAŞAMI DEMEK YAŞAMA ÖNEM VEREN HERKEZ TARIM İÇİN FEDAKARLI YAPMASI GEREK TARIM DEMEK SAĞLIKLI TOPLUM DEMEK SADECE VİTAMİN PROTEYİN DEMEK DEGİL BEN 4 YIL TOROS DAĞIN ETEGİNDE YAŞADIM HERŞEYİMİ KENDİM ÜRETİM HİÇ ŞEHRE İNMEDİM KİMYASAL HİÇ BİR ŞEYİ VUCUDUMA TEMAS ETTİRMEDİM HERŞEYİ KENDİM ÜRETİM İNANILMAZ SAĞLIKLI OLDUM BUNU YAŞADIGIM BÖLGE İNSANI CANLI GÖRDÜ SAYIN DEVRİM BEYE TEPRİK EDERİM ÇOK DUYARLI VE YARATICI FİKİR VE BİLİMSEL DÜŞÜNCE SAHİBİ ... TEBRİKLER HOCAM