YA HEP YA HİÇ…  

Denizlispor ve Osman Özköylü 2018-2019 sezonunda son kurşununu atacak. İki ihtimal var. Ya hep ya hiç…

Futbolun meyvesi gol atmaktır. Gol atıyorsanız, başarılısınızdır. Gelin görün ki Denizlispor’da gol atamıyor. İleri hücum hattında Ziya Alkurt, Recep Niyaz, Ismail Aissati, Burak Çalık ve Mehmet Akyüz gibi isimlere sahip olan yeşil siyahlıların sorunu nedir?  Oyunun birinci ve ikinci bölgesinde topa hakim olan ve yan paslarla rakip sahaya yerleşmeye çalışan Denizlispor, üçüncü bölgede aynı performansı gösteremiyor. Geçtiğimiz sezon açık alanda yakaladığı fırsatları değerlendirmekte zorlanmayan Mehmet Akyüz, yeni oyun sisteminde stoperlerin arasında kayboluyor.  Osman Özköylü Afyonspor karşılaşması sonrası 50 gündür forvet alamadık dedi ve ekledi: “ Ya yeni forveti bekleyeceğiz ya da sistem değişikliğine gideceğiz” Hocada sıkıntının farkında olacak ki çözüm arayışına başlamış. Futbolda tek bir gerçek var. “Kazanamazsanız haksızsınız.” Gol yollarındaki sorun çabuk çözülürse iyi olacak çünkü futbol ilginç oyun neden  mi? Şunu anladım gol atılmadan maç kazanılmıyor. Kolay gelsin.

Başta da söylediğim gibi. Son kurşununu atacakların hikayesi bu hafta sonu başlayacak.  2 yıl önce köşeme taşıdığım bir hikayeyle bitiriyorum.  

“Waterloo Savaşı’nda Napolyon bataryalardan birinin uzun zamandır ateş etmediğinin farkına varır. Batarya komutanına sebebini sorduğunda, 9 nedeni var efendim cevabını alır. Say der Naplyon… 1. Cephane bitti efendim.  2. sebebe geldiğinde, kafi der Napolyon; “Gerek yok diğer 8 i saymaya…”

Saygılarımla…

YORUM EKLE